Drużyna amp futbolu Warty Poznań zagra w ekstraklasie

Amp futboliści Warty Poznań wystartują w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy. Amp futbol to piłka nożna dla osób po amputacjach kończyn. Zespół Warciarzy, w którym jest m.in. bramkarz reprezentacji Polski, ma już za sobą pierwsze treningi w Poznaniu.

Kilka miesięcy temu ogłosiliśmy nabór do zespołu i udało nam się osiągnąć pierwszy cel. Warta Poznań zagra w lidze i mam nadzieję, że będzie to przełomowy moment dla rozwoju tej dyscypliny w mieście. Dotąd bowiem byliśmy czarną dziurą na mapie kraju. Teraz gdy jest już drużyna ligowa, wierzymy to, że uda nam się również zachęcić do treningów i gry jak najwięcej zawodników z Poznania oraz Wielkopolski — mówi trener zespołu, Dariusz Sylwestrzak.

Kadra Warty Poznań liczy obecnie 8 zawodników. Jest w niej m.in. Przemysław Nadobny, bramkarz reprezentacji Polski. Twarzą projektu od początku był Bartosz Skrzypek, który grał przed laty w zespole narodowym i marzy o tym, by do niego wrócić. Zespół spotkał się już w grudniu na pierwszych treningach. Warciarze z drużyny amp trenują w weekendy, dwa razy w miesiącu.

fot. Łukasz Woźny – materiały prasowe

W lutym Warta Poznań planuje rozegranie sparingów z Widzewem Łódź. A już pod koniec marca odbędzie się pierwszy turniej ekstraklasy. Gospodarzem będzie Legia Warszawa. W weekend 25/26 kwietnia zespoły zameldują się w Poznaniu. Tak, jak w przypadku pozostałych turniejów, w sobotę i niedzielę drużyny zagrają ze sobą każdy z każdym. W lipcu turniej odbędzie się w Krakowie, u wicemistrza Polski, Husarii, a w październiku – w Bielsku-Białej (Kuloodporni) i Łodzi (Widzew). Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów we wszystkich turniejach, zostanie mistrzem Polski 2020.

Drużyna amp futbolu Warty Poznań zagra w ekstraklasie

To będzie wyjątkowy rok dla polskiego amp futbolu, czyli piłki nożnej dla osób po amputacjach kończyn. Mistrz kraju, zespół Kuloodporni Bielsko-Biała będzie w maju gospodarzem turnieju Ligi Mistrzów, a we wrześniu do Krakowa przyjedzie 16 reprezentacji narodowych, żeby powalczyć o tytuł mistrza Europy.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl