Drukarnia Głosu Wielkopolskiego zostanie zamknięta

Branżowy portal Wirtualne Media dotarł do wewnętrznej korespondencji grupy Polska Press, w której informowano o zamknięciu poznańskiej drukarni.

Głos Wielkopolski nie będzie już drukowany w Poznaniu od 1 maja. Dziennik będzie dowożony z innych części Polski. Drukarnia funkcjonowała w naszym mieście od lat, aż grupy gazet do której zalicza się także Głos, nie przejął państwowy koncern paliwowy Orlen.

Orlenem zarządza związany z Prawem i Sprawiedliwością (były samorządowiec startujący z list PiS) Daniel Obajtek. Zakup grupy gazet lokalnych z perspektywy PiSu oznacza większe dotarcie do mieszkańców Polski, także w mniejszych miejscowościach gdzie Polska Press jest silna.

Po przejęciu wydawcy Głosu Wielkopolskiego w praktyce przez rząd do zarządzania gazetami lokalnymi ściągać zaczęli wierni Prawu i Sprawiedliwości dziennikarze, jak np. Dorota Kania. To dziennikarka która nie tylko znana jest z sympatii do PiSu ale w swojej historii ma poważne kłopoty z prawem, m.in. dwukrotnie została skazana za zniesławienie.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl