Drogi zabytkowy mercedes skradziony w Niemczech, odnaleziony

Policjanci z Poznaniu odzyskali zabytkowego mercedesa 230 SL wartego blisko pół miliona złotych. Skradzionego go pod koniec kwietnia w Niemczech. Właściciel posesji na terenie której pojazd został odnaleziony, usłyszał zarzut paserstwa.

21 kwietnia z terenu Niemiec skradziono dwa zabytkowe mercedesy. Niemieccy stróże prawa podejrzewali, że przynajmniej jeden z tych zabytków mógł trafić do Polski. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu, którzy zajmują się przestępczością samochodową. Zaczęli oni sprawdzać miejsca, do których mogło trafić skradzione auto.

30 czerwca funkcjonariusze odnaleźli skradzionego mercedesa 230 SL na terenie jednej z posesji w pow. poznańskim. Właściciel nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia pojazdu.

– Samochód miał zmienione tablice rejestracyjne i był przygotowywany do zmian cech indentyfikacyjnych. Numer vin był już częściowo usunięty – mówi Maciej Święcichowski z poznańskiej policji.

auto jest warte 500 tys. złotych/ fot. źródło: policja

41-latek usłyszał zarzut paserstwa za który grozi do 5 lat więzienia. Szacunkowa wartość odzyskanego mercedesa z lat 60-tych ubiegłego wieku to blisko pół miliona złotych.

czytaj także: Normalnie w tym miejscu trzyma się ubrania. On schował tam zupełnie coś innego

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl