Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej gotowa

Trwają odbiory techniczne nowej, liczącej ok. 1,5 km, drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Jest ona przedłużeniem 2-kilometrowej trasy oddanej do użytku jesienią ubiegłego roku, łączącej tereny przy Międzynarodowych Targach Poznańskich ze skrzyżowaniem z ul. Słoneczną i Rycerską.

Dzięki nowej inwestycji powstał nie tylko nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Słoneczną i Rycerską do ul. Jugosłowiańskiej, lecz również stworzone zostało połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Od jesieni zeszłego roku rowerzyści mogli już wygodnie przejechać ul. Grunwaldzką między ul. Roosevelta a Słoneczną.

Licząc razem z zakończonym w zeszłym roku odcinkiem, to około 3,5 kilometra nowej trasy dla rowerów, dzięki której w niecałe 15 minut można dojechać od skrzyżowania z Bułgarską/Jugosłowiańską na Kaponierę. Już widać, że cieszy się dużym powodzeniem i codziennie przejeżdża nią coraz więcej osób — mówi – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Na przełom października i listopada, w warunkach bardziej sprzyjających przyjmowaniu się roślin, zaplanowane jest sadzenie krzewów wzdłuż nowej trasy rowerowej.

W niedzielę, 4 października, Stowarzyszenie Rowerowy Poznań organizuje „Powitanie Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej”. Wspólny przejazd w stronę centrum ma rozpocząć się o godz. 12:00 spod lokomotyw przy Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Więcej na ten temat na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/187728852307162/

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl