21-latkowie urządzili sobie „drifty” przy M1. Zbyt szybko już się nie pobawią

Mężczyźni „driftowali” na drodze publicznej na oczach funkcjonariuszy, powiadomionych przez mieszkańców. Zbyt szybko już się tak nie pobawią.

Policjanci otrzymali zgłoszenia od mieszkańców o pojazdach „driftujących” na drodze publicznej. Po dotarciu na ul. Szwedzką w rejonie Nowego Miasta zobaczyli, jak kierowcy samochodów marek BMW oraz Lexus celowo wprowadzali swoje pojazdy w poślizg na rondzie. 

Policjanci interweniowali, przerywając im jazdę. Podczas kontroli okazało się, że pojazdami kierowali 21-latkowie, a w samochodach znajdowali się pasażerowie. 

Kierowcy stracili prawa jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa trafi również do sądu, a 21-latkom może grozić grzywna nawet do 30 tys. złotych. 

Popisy tego typu na ulicach czy np. parkingach supermarketów nie powinny mieć miejsca. Nigdy nie można być pewnym czy nie straci się  kontroli nad jadącym pojazdem, będącym na granicy przyczepności. Narażenie pieszych lub innych użytkowników dróg na wypadek a w konsekwencji na obrażenia ciała lub śmierć, może grozić sprawą karną i wieloletnim więzieniem.” – podkresla mł. asp. Marta Mróz 

CZYTAJ TAKŻE: Pijany przyjechał na stację benzynową. Zatrzymał go policjant po służbie.

Yevhenii Hnatiuk
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl