Dotkliwa porażka Polaków na Mundialu. Byli piłkarze Kolejorza nie pomogli

0:3 zakończył się pojedynek Polski z Kolumbią w drugim meczu fazy grupowej Mundialu w Rosji. Przegrana oznacza pożegnanie się z turniejem. Wcześniej Polska reprezentacja przegrała 1:2 z Senegalem. Czterech byłych gracz Kolejorza w podstawowym składzie nie odmieniło jednak fatalnego obrazu gry całej drużyny.

Od pierwszych minut na boisko wybiegło czterech byłych graczy Lecha Poznań. Dawid Kownacki, Bartosz Bereszyński i Jan Bednarek (to wychowankowie) i Robert Lewandowski. Byli wychowankowie zaczęli mecz nieźle ale z każdą kolejną minutą było co raz gorzej. Dodać należy, że Jan Bednarek na spółkę z Wojciechem Szczęsnym zawalili pierwszą straconą bramkę. O samym meczu można napisać tylko tyle, że Polacy podczas tego spotkania, oddali 2 celne strzały na bramkę Kolumbii. I niech ta statystyka będzie najlepszym komentarzem do tego meczu.

Polska – Kolumbia 0:3 (0:1)

Polska: 1. Wojciech Szczęsny – 20. Łukasz Piszczek, 5. Jan Bednarek, 2. Michał Pazdan (80, 15. Kamil Glik) – 18. Bartosz Bereszyński (72, 14. Łukasz Teodorczyk), 6. Jacek Góralski, 10. Grzegorz Krychowiak, 19. Piotr Zieliński, 23. Dawid Kownacki (57, 11. Kamil Grosicki), 13. Maciej Rybus – 9. Robert Lewandowski.

Kolumbia: 1. David Ospina – 4. Santiago Arias, 13. Yerry Mina, 23. Dávinson Sánchez, 17. Johan Mojica – 11. Juan Cuadrado, 5. Wílmar Barrios, 8. Abel Aguilar (32, 15. Mateus Uribe), 20. Juan Quintero (73, 16. Jefferson Lerma), 10. James Rodríguez – 9. Falcao García (78, 7. Carlos Bacca).

Bramki:  Yerry Mina 40, Falcao García 70, Juan Cuadrado 75