Dorabiał do emerytury? (video)

Zarekwirowane 2,3 kg marihuany i krzewy konopi indyjskiej to efekt likwidacji przez policjantów plantacji narkotyków w Szczytnikach pod Kaliszem. Zatrzymano również 65-letniego „plantatora”. Czarnorynkowa wartości zabezpieczonych narkotyków to kwota blisko 70 tys. złotych. 

Podczas przeszukania pomieszczeń należących do 65-latka, policjanci zabezpieczyli w tunelu foliowym krzewy konopi oraz 29 donic z pozostałościami systemu korzeniowego. Stróże prawa znaleźli także susz roślinny, który był zapakowany w woreczki strunowe, a także suszące się łodygi konopi.

Wstępne badanie testerem narkotykowym kilku próbek wykazało obecność THC (tetrahydrocannabinol), który odpowiada za działanie psychotropowe marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 2,3 kg narkotyków, które trafiły do policyjnego depozytu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków, to kwota blisko 70 tys. złotych

W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 65-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl