Dodatkowe linie autobusowe pojadą do centrum podczas remontu Pestki

Zmiany zaczną obowiązywać w poniedziałek 12 września. Autobusy nr 183 pojadą zmienioną trasą przez ulice Garbary i Szelągowską. Z kolei linia nr 176 na wybranych kursach będzie wydłużona do Serbskiej.

Od poniedziałku 12 września pasażerowie skorzystają z dwóch dodatkowych linii, oprócz tych standardowo kursujących ulicą Szelągowską i Garbarami. Poza autobusami nr 167, 174, 190 i 911, będą to linie nr 176 i 183.

 

Linia nr 176 – trasa na wybranych kursach od 12 września (tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg)

OS. DĘBINA – … – Garbary – Szelągowska – Wilczak – Serbska – Naramowicka – Szelągowska – Garbary – … – OS. DĘBINA

Natomiast linia nr 183 będzie miała zmienioną trasę. Autobus z Ronda Śródka pojedzie ulicami Wyszyńskiego i Estkowskiego, następnie przez Garbary i Szelągowską do ulicy Serbskiej i dalej stałą trasą w kierunku Szarych Szeregów.

 

Linia nr 183 – zmieniona trasa od 12 września (tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg)

SZARYCH SZEREGÓW – … – Serbska – Naramowicka – Szelągowska – Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA

 

Wszystko to, by zwiększyć możliwość dojazdu do miasta z północy Poznania podczas remontu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Od początku prac, linie autobusowe łączące Piątkowo i Winogrady z centrum odnotowują duży wzrost zainteresowania. Najwięcej pasażerów przesiadło się na linie numer: 190 oraz 168, 174, 191 i 193. Wielu z nich, chcąc dotrzeć do centrum z Naramowic oraz wschodniej części Piątkowa i Winograd korzysta też z nowej trasy tramwajowej z przesiadką na autobus w rejonie Wilczaka.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl