Dobrzy ludzie spotykają się w Starym Zoo. Co tam się dziś dzieje?

Chcesz się nauczyć, jak udzielać pierwszej pomocy albo jak się komunikować w języku migowym? Wszystko to, a nawet o wiele więcej na Poznańskich Targach Wolontariatu, które w niedzielę zorganizowano w poznańskim Starym Zoo.

Dlaczego ludzie zajmują się wolontariatem? – To po prostu wewnętrzna potrzeba niesienia pomocy – to jedna z najczęściej padających z ust wolontariuszy odpowiedzi. Z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby pomagać innym, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać zorganizowano dziś Poznańskie Targi Wolontariatu.

Ogród Zoologiczny podzielono na trzy strefy. W strefie wystawienniczej porozmawiać można z przedstawicielami organizacji i instytucji, które na co dzień zajmują się pomaganiem innym.

W innej strefie przygotowano wiele ciekawych warsztatów. Będą zajęcia z pierwszej pomocy czy nauka podstaw języka migowego. Przez cały dzień toczyć będą się też dyskusje, m.in. o wolontariacie senioralnym, dobrostanie psychicznym wolontariuszy, akcjach humanitarnych czy działań w organizacjach prozwierzęcych.

Nie zapomniano także o najmłodszych kandydatach na wolontariuszy. Przygotowano animacje i grę terenową.

Targi potrwają od godz. 10 do 17. Organizatorem jest Poznańskie Centrum Wolontariatu. To nowe miejsce na mapie Poznania, które stało się sercem społecznych inicjatyw. Biuro PCW mieści się przy ul. Kochanowskiego 8a/2. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat Poznańskich Targach Wolontariatu można znaleźć na na stronie PCW oraz na Facebooku.

Źródło: Poznań.pl

Czytaj też: Fantastyczne zwierzęta na Pyrkonie

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl