„Dobry Sąsiad” po raz trzeci

Rusza kolejna akcja „Dobry Sąsiad” organizowana przez Radę Osiedla Stare Miasto. Osiedlowi radni chcą nagradzać i wyróżniać tych, którzy na swoich fyrtlach działają dla dobra wspólnego, dla poprawy bezpieczeństwa, estetyki, kultury czy ekologii.

Dobrych sąsiadów – przedsiębiorców Rada Osiedla wyróżnia certyfikatem i specjalnym godłem nalepką umieszczaną na drzwiach np. do restauracji, będącą także konsumencką rekomendacją dla poznaniaków i turystów.

W poprzednich edycjach wyróżniono kilkudziesięciu aktywistów, przedsiębiorców, ale także miejskie instytucje. To ważne dla ludzi, tak po prostu. Często angażując się w wiele sąsiedzkich przedsięwzięć wiemy, że działamy dobrze, a wyróżnienie lokalnej społeczności wsparte przez władze miasta jest motywujące i często takie symboliczne dodaje energii do dalszej działalności – mówi radny Tomasz Dworek, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto.

Tytuły – certyfikaty Dobrego Sąsiada przyznawać będzie Kapituła Konkursu w kategorii przedsiębiorców i lokalnych aktywistów na podstawie zgłoszeń podpisanych przez co najmniej 5 mieszkańców, zawierających pisemne uzasadnienie z przedstawieniem działalności kandydata, jego działań na rzecz lokalnej społeczności.

Będąc aktywnymi obywatelami, zmieniamy nasze małe i większe światy, a nie tylko narzekamy na sytuację. Będąc przykładem dla innych, wskazujemy, że naprawdę „da się”. To ważny element rewitalizacji w znaczeniu społecznym oraz budowy wspólnych więzi społecznych i tworzenia kompromisów w trudnej przestrzeni staromiejskiej – podkreśla Andrzej Rataj, przewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto i radny miejski.

Rada Osiedla Stare Miasto na zgłoszenia czeka do 8 września 2019. Szczegóły na stronie http://www.staremiasto.poznan.pl/dobrysasiad

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl