Dobra informacja dla kibiców Lecha. Mecze będzie można obejrzeć za darmo

Jednego z najlepszych występów Lecha Poznań w tym sezonie nie mogli oglądać kibice bez abonamentu na platformie Viaplay. Sytuacja jednak zmieni się przy następnych starciach Kolejorza z Austrią Wiedeń, Hapoelem Beer-Sheva i Villarrealem. Transmitować będzie je telewizja publiczna.

Choć Lech naprawdę świetnie zaprezentował się w swoim debiutanckim meczu w Lidze Konferencji, nie wszyscy kibice mogli to spotkanie obejrzeć. Prawa do transmisji starcia Kolejorza z Villarrealem oraz pozostałych meczów fazy grupowej posiada platforma Viaplay. Dobrą wiadomość dla kibiców niebiesko-białych przekazał jednak na Twitterze dyrektor TVP Sport.

Gratulując @LechPoznan bardzo dzielnej postawy z Villarrealem, pragnę poinformować, że wszystkie domowe mecze Mistrza Polski w LKE zobaczą Państwo w @sport_tvppl. Robimy wszystko, co możemy, by funkcjonować na coraz bardziej wymagającym rynku i spełniać misję publicznego nadawcy. – przekazał Marek Szkolnikowski.

https://twitter.com/mszkolnikowski/status/1568143771094638593

Oznacza to, że następne dwie kolejki w zmaganiach Ligi Konferencji w wykonaniu Lecha zobaczymy w telewizji publicznej. Już 15 września Kolejorz podejmie przy Bułgarskiej Austrię Wiedeń. Z kolei 6 października na Stadionie Miejskim zmierzą się z Hapoelem Beer-Sheva.

W TVP Sport obejrzymy także ostatni mecz w fazie grupowej, a jednocześnie rewanżowy mecz z Villarrealem. Piłkarze Kolejorza w pierwszym starciu doprowadzili do wyniku 3:3. Decydującą bramkę stracili jednak w 89. minucie po pięknym strzale Francisa Coquelina. Starcie skończyło się porażką niebiesko-białych 3:4.

Na platformie Viaplay kibice obejrzą za to kolejne dwa spotkania wyjazdowe. 13 października Lech pojedzie na rewanż do Izraela, a 27 października – do Austrii. Po pierwszej kolejce Kolejorz zajmuje ostatnie miejsce w grupie C. Z trzema punktami pierwszą pozycję objął Villarreal, a Austria Wiedeń i Hapoel Beer-Sheva podzieliły się punktami.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl