Do ZOObaczenia w ZOO i nie tylko. Co robić w ferie?

Rozpoczęły się ferie zimowe. To idealny czas na przerwę i odpoczynek dla dzieci oraz młodzieży. Poznańskie instytucje kulturalne, sportowe i edukacyjne przygotowały różnorodne wydarzenia, które będą trwały od 12 do 25 lutego 2024 roku.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji organizują dwa turnusy półkolonii, w których trakcie dzieci od 7 do 12 roku życia mają okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych. Gry zespołowe, basen, lodowisko, paintball laserowy, czy wizyta w kinie to tylko niektóre z atrakcji, na które mogą liczyć uczestnicy. Opłata za półkolonię z wyżywieniem i opieką wynosi 700 złotych dla mieszkańców Poznania. Odbywają się one od 12 do 16 lutego oraz od 19 do 23 lutego.

Dla miłośników ruchu organizowane są też „Zimowe warsztaty tańca” od 19 do 24 lutego w Polskim Teatrze Tańca przy ul. Taczaka 8, na których uczestnicy będą mogli brać udział w lekcjach tańca, nauczyć się bieżącego repertuaru i współtworzyć spektakl, który wystawiony będzie 24 lutego. Warsztaty kosztują 1100 zł i skierowane są do osób od 14. roku życia. 11 lutego od godz. 11 do 16 odbędzie się spektakl „InstynkTy” dla dzieci od 3. roku życia. Bilety od 50 zł.

Ciekawą propozycję zapewniają też zakłady Volkswagen Poznań oraz Września. Organizują zwiedzanie produkcji samochodów. Goście będą mieli okazję przyjrzeć się pracy robotów, procesowi montażu pojazdów oraz innym aspektom produkcji. Zwiedzanie jest dostępne dla osób powyżej 10. roku życia i jest bezpłatne, jednak wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez formularz na stronie Volkswagena.

Palmiarnia Poznańska zaprasza do 25 lutego na wystawę Sztuki Afrykańskiej, gdzie będzie można podziwiać rzeźby, obrazy oraz biżuterię z Afryki. 10 lutego z kolei wystąpi zespół Drum Work.

Ofertę edukacyjną przygotowało Muzeum Narodowe w Poznaniu, które przygotowało serię zajęć dla dzieci w różnych oddziałach (gmachu głównym MNP, Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu, Muzeum Instrumentów Muzycznych na Starym Rynku, Muzeum Pałacu w Rogalinie i Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie). W programie od 13 do 24 lutego znaleźć można warsztaty, gry oraz spotkania poświęcone historii, kulturze i sztuce. Swoją propozycję tradycyjnie ma też Centrum Kultury Zamek, które przygotowało program zimowych zajęć dla dzieci od 7. do 11. roku życia. Wszystkie wydarzenia odbywają się w okresie ferii zimowych, czyli od 12 do 25 lutego. Liczne wydarzenia kulturalne połączone z warsztatami i zwiedzaniem organizuje też Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki oraz Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Szczegóły na stronach i w punkcie informacji instytucji kulturalnych.

W ferie zimowe warto również wybrać się do Starego ZOO również od poniedziałku do piątku będzie się działo! W poniedziałki i piątki o 12:00 odbywać się tu będą zajęcia na temat ptaków i tego, jak należy o nie dbać w mieście. Natomiast w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 12 zoo zaprasza na zwiedzanie Muzeum Historii ZOO i Lwa. Udział w wydarzeniach bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Dolna granica wieku uczestników to 5 lat. Zajęcia potrwają około 1 godziny. Zapisy należy kierować na adres mailowy – ddstarezoo@zoo.poznan.pl podając w treści wiadomości:imię i nazwisko dziecka oraz dokładny termin, na który zostanie zapisany uczestnik.

Fot. Łukasz Gdak

czytaj także: Znamy prognozę pogody na wiosnę. Co nas czeka?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl