Materiał partnera

Do osady św. Mikołaja w Laponii z Ławicy

Przejażdżka zaprzęgiem psów husky i reniferów, lapońskie opowieści, kraina Śnieżnej Zabawy, to tylko niektóre atrakcje związane z wyjazdem do Laponii w Finlandii do osady świętego Mikołaja.

Jak wygląda wioska świętego Mikołaja w Rovaniemi w Finlandii? Zobaczcie, jest niesamowita.

Polecieć do niej można z Poznania! To zorganizowana wycieczka, która obejmuje: spotkanie z psami husky, przejazd psim zaprzęgiem w naturalnym środowisku. Potem wyruszamy na spotkanie z…reniferami. Te z naszej perspektywy bajkowe zwierzaki, towarzyszą mieszkańcom Laponii w trudnych arktycznych warunkach. W czasie naszej wyprawy spotkamy się z hodowcami reniferów, a potem…wyjedziemy w przejażdżkę zaprzęgiem z nimi.

fot. źródło: pixabay.com

Następnie najważniejsze, Ceremonia Lapońska, zostaniemy zaproszeni do miejsca spotkań Samów – rdzennych mieszkańców Laponii, tam przy ognisku wysłuchamy opowieści z dalekiej północy i zostaniemy przyjęci w poczet zdobywców koła podbiegunowego! Następnie zwiedzimy wioskę św. Mikołaja, wejdziemy do domu Mikołaja, gdzie zrobimy sobie z nim zdjęcie, do urzędu pocztowego świętego, gdzie Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata a potem…Kraina Śnieżnej Zabawy.

Powrót do Poznania, wieczorem.

Na wioskę świętego Mikołaja możecie spojrzeć teraz i zobaczyć ją na żywo.

Wyloty do wioski Mikołaja z Ławicy zaczynają się już w grudniu, od soboty 3 grudnia. Jeśli nie mamy już czasu na grudniowy wyjazd, nic straconego, kilka wyjazdów jest jeszcze w styczniu.

Kalendarz wyjazdów i opisy wyprawy znajdą Państwo TUTAJ

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl