Długa kolejka po autografy Ryszarda Ćwirleja

Dziś w budynku World Trade Center wypełniła się sala fanami kryminałów. Ryszard Ćwirlej opowiadał o swojej nowej książce – Granica możliwości.

SALA PEŁNA CZYTELNIKÓW

Ryszard Ćwirlej opowiadał o swej nowej książce w sali pełnej poznańskich miłośników kryminałów. Spotkanie z autorem było szansą zadania pytań, dotyczących jego twórczości, a tych nie brakuje, ponieważ Ćwirlej w fascynujący, barwny sposób opisuje czasy, które wielu Polaków doskonale pamięta. W światach stworzonych przez autora odnajdywać można wycinki rzeczywistości, które doskonale się zna, a prowadzą nas po nich niezwykle ciekawe postacie. Dlatego pewnie kolejka po autografy była tak długa.

PASJONAT KRYMINAŁU

Ryszard Ćwirlej jest autorem znanym ze swojego zamiłowania do powieści kryminalnych. Krytycy uznali go za twórcę „powieści neomilicyjnej”. Pisze powieści osadzone w PRL-u, dwudziestoleciu międzywojennym, jak i współczesnej Polsce. W 2015 r. otrzymał Nagrodę Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej za powieść „Błyskawiczna wypłata”. W 2017 i 2018 r. dostał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. Natomiast w 2018 r. pisarza uhonorowano również Nagrodą Wielkiego Kalibru za książkę „Tylko umarli wiedzą”.

PREMIERA

„Granica możliwości” to najnowsza powieść w dorobku pisarza. Opowiada o Polsce z początku lat 90, pełnej niepokoju i zagubienia, w której nie radzą sobie nawet policjanci. W podpoznańskim miasteczku ma miejsce wypadek drogowy, w którym giną kierowca i pasażer. Jak się okazuje, w aucie nie ma ani pieniędzy, ani dokumentów, ani tak pożądanego towaru z Zachodu. Sprawą zaczyna interesować się prokuratorka Brygida Bocian, w której ten wypadek wzbudza pewne wątpliwości i podejrzenia.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl