Dino Hotic pauzuje na dłużej

Dino Hotic przeszedł dzisiaj badania po urazie, jakiego nabawił się w meczu ze Stalą Mielec. Pomocnik musiał zejść w 16 minucie i nie wróci szybko na boisko.

Dino Hotic z przerwą od gry

Między innymi z Rakowem Częstochowa Lech Poznań zagra bez Dino Hotica. Bośniacki pomocnik będzie pauzować przez miesiąc.

– W poniedziałek Dino przeszedł badanie USG. Przerwa potrwa cztery tygodnie, po październikowej przerwie reprezentacyjnej Dino powinien być gotowy do gry – mówi profesor Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Kolejorza

Kontuzja mięśniowa to kolejny problem Hotica. W pierwszych meczach zachwycał, potem jego forma spadła. Pracownicy klubu Lecha Poznań przyznawali, że przed dołączeniem do Kolejorza Hotic trenował sam i nie był w rytmie meczowym. W Lechu sił wystarczyło mu na początek, a potem regularne treningi i mecze zweryfikowały zdolność do gry na wysokim poziomie w intensywnym rytmie meczowym.

1,5 mln euro wartości

Według portalu Transfermakrt Dino Hotic wyceniany jest na 1,5 mln euro. Występuje także w reprezentacji Bośni i Hercegowiny, z którą rozegrał już 4 mecze. Jest lewonożnym zawodnikiem, grającym na pozycji ofensywnego pomocnika i prawego napastnika. To też kolejny nabytek Lecha z ligi belgijskiej, Dino grał w Cercle Brügge.

– Moimi mocnymi stronami są z pewnością lewa noga oraz dobry przegląd pola. Na boisku postaram się pokazać z jak najlepszej strony. Wiem, że Lech Poznań to duży klub. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę do niego dołączyć, chcę pomóc zespołowi zdobyć wszystkie możliwe trofea – opowiada Dino Hotić.

Czytaj także: „Kristoffer Velde dostanie w szatni po łbie” mówił Murawski. Za co? | wPoznaniu.pl

Źrodło: TUTAJ

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl