Dęby szypułkowe sadzone są właśnie przed Muzeum Narodowym

Nowe drzewa pojawiły się już na ul. Święty Marcin, teraz podobnie będzie na Alejach Marcinkowskiego.

Na Alejach Marcinkowskiego sadzone już są dęby szypułkowe, uściślając – na wyspie między Muzeum Narodowym a Placem Wolności. Od grudnia na Al. Marcinkowskiego między ul. Św. Marcin a ul. Paderewskiego pojawiło się już 28 nowych drzew, które urosną do ok. 15 metrów wysokości.

hotel dla psów w Poznaniu

Przypomnijmy, że na ul. Św. Marcin sadzone są nowe drzewa – łącznie 30 platanów i wiązów rosnąć będzie między ul. Gwarną a al. Niepodległości, a w planach są jeszcze krzewy i byliny. Wkrótce osiem dębów kolumnowych ozdobi także Al. Marcinkowskiego przed Muzeum Narodowym.

Drzewa mają pozwolić na kontynuację alei dębów rosnących przy Muzeum Narodowym, dlatego odległość między podłożem a koroną będzie niewielka. Przed rozpoczęciem prac na Al. Marcinkowskiego aleja drzew kończyła się na wysokości Biblioteki Raczyńskich. Dęby mają dać nową perspektywę widokową na gmach Muzeum Narodowego. Ponadto na wyspach przed budynkiem pojawią się żywopłoty z cisu, to silnie rosnący krzew o ciemnozielonych igłach. Pojawią się także sezonowe kwietniki jako dopełnienie całości. 

Nowe nasadzenia mają być także na odcinku ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Ratajczaka a Al. Marcinkowskiego. Dotąd tam nie było zieleni przed przebudową. Wąska zabudowa, torowisko tramwajowe, jezdnia, chodniki po obu jej stronach, a także liczne sieci podziemne to czynniki, które powodowały, że nie było możliwości sadzenia w gruncie. Postawiono więc dziesięć donic, w których rosnąć będą świdośliwy i barwinki.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl