Od 24 do 26 kwietnia przestrzeń Poznania zamieni się w jedną, ogromną scenę. Zagrają na niej dobrze znani artyści oraz debiutanci. Next Fest daje możliwość poznania nowych, muzycznych światów.
W najbliższy czwartek startuje Next Fest. Festiwal od kilku lat łączy muzyków, managerów, dziennikarzy, instytucje kultury i przedstawicieli wytwórni. Tworzy w Poznaniu przestrzeń pełną emocji, nowej muzyki, wrażeń i doświadczeń. Wszystko wskazuje na to, że Next Fest na dobre zagościł w kalendarzach miłośników muzyki i stał się punktem obowiązkowym dla osób łaknących artystycznych nowości. Festiwal od początku mocno stawia na networking branży, różnorodność programu i zaangażowanie społeczne. Oprócz koncertów, które odbywają się m.in. w klubach i przestrzeni miejskiej, uczestnicy wybierają Next Fest ze względu na konferencje. Są one okazję do wymiany doświadczeń, integracji i wspólnych dyskusji. To także miejsce analizy trendów i działań świata muzyki.
Na tegorocznej edycji Next Fest będzie bardzo różnorodnie. W Poznaniu zagrają Kacper Krupa, Kathia, Marek Niedzielski, Mela Koteluk, Aga Laura i wielu innych. Swą obecność potwierdzili również Grubson i Grzegorz Turnau.

fot. Ł. Gdak archiwum
Debiutancki album i co dalej?
Podczas tegorocznej edycji koncerty odbędą się w dobrze znanych i lubianych miejscach czyli m.in. w Blue Note, Lokum Stonewall, w salach w CK Zamek, Tamie, Schronie, Teatrze Polskim czy Pod Minogą. A oficjalne otwarcie? Będzie nieco inne niż zwykle, ponieważ konferencją „Młodzi i zdolni. Mocne Debiuty”. Odbędzie się ona w czwarte, o godzinie 16:30, w Sali Kinowej w CK Zamek.
– NEXT FEST otwieramy inaczej niż zwykle. Zamiast wspomnień uznanych legend, oddajemy scenę tym, którzy właśnie piszą swoje pierwsze rozdziały i robią to z impetem. Wiktor Dyduła, Dawid Tyszkowski i Wiktor Waligóra to nazwiska, które coraz mocniej wybrzmiewają na polskiej scenie muzycznej. Ale kim są dziś, gwiazdami czy wciąż poszukującymi artystami? W rozmowie z Piotrem Stelmachem opowiedzą o tym, jak wyglądała ich droga od pierwszych utworów po obecność na dużych scenach. Co oznacza sukces, kiedy się go osiąga. Jak zmienia się życie artysty po wydaniu debiutanckiego albumu i co dalej? – zapowiadają organizatorzy festiwalu.
Czy można na trzeźwo? Bez dragów i alko
Podczas festiwalu zostanie poruszony ważne temat tego, czy dobra zabawa musi łączyć się z alkoholem. Kwestia to zostanie poruszona podczas konferencji „Czy można na trzeźwo?”.
– Z Martą Markiewicz, organizatorką imprez SobeRave, autorką książki „Bez dragów i alko jestem nudna”, Superbohaterką „Wysokich Obcasów” 2025, WalusiemKraksąKryzysem, który w odmęty uzależnień zanurza się w swoich tekstach, oraz Pawłem Trzcińskim z agencji koncertowej Distorted Agency, psychologiem specjalizującym się m.in. w terapii DDA, członkiem zespołu terapeutów psychodelicznych w Centrum Badań Klinicznych PI-House, zastanowimy się, po co nam w tej całej muzycznej zabawie używki – co nam robią złego, a co fajnego. I jeśli nie alko, to co? Trzeźwi, na rauszu, na kacu – przyjdźcie. Nie oceniamy. Rozmawiamy – dodają organizatorzy.
Karnety na Next Fest dostępne są online, w cenie 222 zł.