Poznań: darmowe posiłki dla Romów? Pomysł radnego Boruczkowskiego

Darmowe posiłki dla Romów to tylko jeden z postulatów z długiej listy pomysłów na poprawę warunków życia tej grupy na ogródkach działkowych przy ul. Lechickiej. Radny PiS Michał Boruczkowski w specjalnej interpelacji pyta także prezydenta Poznania czy miasto dba o stan higieny i zdrowia Romów na działkach oraz ich ubiór? Radny dopytuje jakie podjęto działania by znaleźć miejsce zatrudnienia dla członków tej społeczności? MIchał Boruczkowski dopytuje także czy Romowie korzystają z programu 500+? W sumie pytań dotyczących jakości życia Romów na ogródkach działkowych radny sformułował 13. Interpelacja wpłynęła przed kilkoma dniami dlatego prezydent ma jeszcze sporo czasu na odpowiedź.

Jeszcze kilka lat temu ogródki działkowe przy ul. Lechickiej tętniły życiem ale grunt odzyskali prywatni właściciele. Altanki częściowo zostały wyburzone ale nie rozpoczęła się żadna inwestycja. Za to do pozostałości po ogródkach wprowadzili się bezdomni i Romowie. Na byłych ogródkach zaczęło dochodzić do licznych pożarów. Mieszkańcy okolicznych bloków skarżą się także na dużą liczbę śmieci rozrzucanych przez bezdomnych na sąsiedzkim osiedlu.

W sprawę niedawno włączył się Rzecznik Praw Obywatelskich, miasto także szuka pomysłu na rozwiązanie problemu nielegalnych mieszkańców porzuconych działek. Największym problemem jest jednak postawa właścicieli terenu, którzy nie odbierają korespondencji wzywającej ich do uprzątnięcia i zabezpieczenia swojego terenu.

Całą interpelacje radnego Boruczkowskiego przeczytać można tutaj:

interpel._56

(RJ)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl