Darmowe atrakcje w niedzielę w Poznaniu

Spektakle dla dzieci, gry plenerowe, spotkania z kulturą romską, to tylko niektóre z dzisiejszych atrakcji w Poznaniu. Przedstawiamy listę tych, bezpłatnych.

 

 

Spektakl dla dzieci ,,Muzyczne wygibasy”

Teatr Mozaika zaprasza najmłodsze pociechy na spotkanie z melodią i słowem. Podczas spektaklu dzieci dowiedzą się, jak to jest być kompozytorem piosenek. Będą także mogły same spróbować swoich sił w trakcie rozmaitych muzycznych wyzwań, do których zaproszą ich muzycy. Występ dla dzieci w wieku 3 lat.

Teatr Mozaika, ul. Mansfelda 4,

Godz. 10.00-10.50,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej.

Gry plenerowe na Ratajach

W tę niedzielę Kluby Gier Planszowych i Fundacja Kraina Nadziei zabiorą najmłodszych w plener. Odkryją wspólnie tajniki najbardziej emocjonujących gier: Angry Bird Space, Dobble XXL, Molkky, Pędzących żółwi XXXL, piankowych kręgli, Strzału w 10, The Floor is Lava czy Zwierzo-krokieta. Wydarzenie dla dzieci w wieku 4-15 lat, udział tylko pod opieką osoby dorosłej.

Park Rataje, trawnik przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej,

Godz. 16.00-17.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na Facebooku.

,,Misja Poznań – gdzie są Koziołki?”

Akcja przedstawienia dzieje się w samym centrum Poznania. Dorota Dynks oraz Waldemar Wihajster, czyli postrzelona para detektywów otrzymują wyjątkowo poważną misję – z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Tu liczy się każda sekunda, bo jeśli w samo południe nie będzie ich na wieży, wydarzy się katastrofa. Czy bohaterowie zdołają odnaleźć porywacza i przywrócić miastu jego dawny blask? Występ dla dzieci od 4. roku życia.

Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27,

Godz. 11.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie Teatru Animacji.

XVI Światowe Spotkania z kulturą romską

Dla spragnionych bliższego poznania innej kultury przygotowano koncerty wokalno-instrumentalne i występy taneczne. Ich romski klimat oznacza barwne stroje oraz mnóstwo żywiołowej muzyki i tańca. Podczas wydarzenia wystąpią artyści z Polski i Ukrainy.

Park Wilsona, ul. Śniadeckich 30,

Godz. 15.00-18.00,

Wstęp bezpłatny,

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl