Poznań: czy tak powinien grać przyszły mistrz ? Lech – Pogoń 2:0

Lech Poznań w 23 kolejce ekstraklasy na własnym stadionie pokonał ostatnią w tabeli Pogoń Szczecin dwa do zera. Bramki zdobyli Darko Jevtić i Emir Dilaver. „Kolejorz”, który jest jedyną drużyną w obecnym sezonie bez porażki na własnym boisku, zajmuje trzecie miejsce i traci cztery punkty do pierwszej w tabelii Legii Warszawa.

Po meczu trener Kolejorza Nenad Bjelica powiedział, że : ” drużyna taka jak Lech musi szybciej zdobyć drugiego gola. Mieliśmy okazje do prowadzenia 2:0, ale nie udało się ich wykorzystać. Graliśmy z dobrym rywalem, który wygrał 3 ostatnie mecze i jest w formie. Mieliśmy w drugiej połowie 10-15 minut kryzysu, nie kontrolowaliśmy gry. Piłkarze, którzy weszli na boisko wykonali jednak dobrą pracę.  Radut uczynił naszą grę spokojniejszą ” – stwierdził

Mimo porażki z gry swoich piłkarzy zadowolony jest szkoleniowiec Pogoni Kosta Runjaić. Jak powiedział na pomeczowej konferencji ” Pierwsza połowa należała do Lecha, nie graliśmy przekonująco, popełnialiśmy proste błędy. Lech w sytuacji bramkowej pokazał swoją jakość …

… – W drugiej połowie nie mieliśmy czego się wstydzić. Staraliśmy się wyrównać, graliśmy z sercem, pasją i odważnie, dokładnie tak, jakbym sobie tego życzył ” – ocenił grę swoich podopiecznych szkoleniowiec Portowców.

Kolejny mecz Lech zagra 25 lutego na wyjeździe z Koroną Kielce .