Czy Marsz Równości idzie dalej?

Prawie trzydzieści zgromadzeń zgłoszono na 6 lipca, dzień, w którym ma odbyć się w Poznaniu Marsz Równości.  Niektóre zgromadzenia mają się odbyć, tuż obok trasy marszu. 

Jak powiedział Radiu Poznań Tomasz Siudziński z Urzędu Miasta Poznania — nie ma konfliktu między trasą przejścia marszu a zgromadzeniami stacjonarnymi. Jeżeli chodzi o odległości, które powinny być zachowane zgodnie z ustawą o zgromadzeniach, to wszystkie minimalne odległości są zachowane. Trasa przejścia jest bardzo blisko zgromadzenia zgłoszonego na skwerze Łukasiewicza, ale odległości są zachowane, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, na miejscu będzie policja i będzie reagować na zaistniałą sytuację — tłumaczy Tomasz Siudziński.

Zgromadzenia mają się odbyć m.in. – w parku Marcinkowskiego, przy pl. Wiosny Ludów, przy ul. Taczaka i Kościuszki, przy skwerze Rabina Akiwy Egera, przy pl. Kolegiackim, pomniku Polskiego Państwa Podziemnego, pl. Cyryla Ratajskiego, skrzyżowaniu ul. Mostowej i Ewangelickiej, skrzyżowaniu Fredry i Kościuszki, skwerze Romana Wilhelmiego, ul. Półwiejskiej, bramie zakładów HCP, stawie w parku Marcinkowskiego, skrzyżowaniu ul. Niezłomnych i al. Niepodległości, pomniku Powstańców Wielkopolskich i na Starym Rynku.

W tym roku poznański Marsz Równości odbędzie się w sobotę, 6 lipca. Marszowi towarzyszyć będzie Poznań Pride Week — cały tydzień debat, warsztatów, seansów kinowych, spektakli teatralnych, imprez.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl