Cztery nowe połączenia z Poznania. Największy w historii letni rozkład Ławicy

We wtorek Ryanair ogłosił największy w historii letni rozkład lotów dla Poznania. W tym roku podróżni będą mogli polecieć do czterech nowych lokalizacji: Burgas, Bari, Pafos i Kraków.

Tegoroczne lato upłynie pod znakiem największego w historii wyboru połączeń lotniczych z Poznania. Ryanair zaoferuje podróżnym loty na 32 trasach, w tym czterech nowych – do Burgas, Bari, Pafos i Krakowa. W tym celu sieć lotnicza przeprowadzi inwestycję o wartości 400 milionów dolarów (zbazowanie czterech samolotów B737).

– Ryanair ma przyjemność ogłosić największy w historii rozkład lotów w Poznaniu – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, country manager Ryanair CEE&Baltics. – Dodatkowo zwiększamy częstotliwość lotów na najbardziej popularnych kierunkach, takich jak Alicante, Zadar czy Bergamo. Dzięki temu rekordowemu rozkładowi lotów na rok 2023, Ryanair będzie kontynuował wzrost ruchu w Poznaniu, dostarczając więcej tras i niższe taryfy niż jakakolwiek inna linia lotnicza w Polsce – dodała.

Wójcik-Gołębiowska poruszyła temat sytuacji gospodarczo-politycznej. – To, co jest dla nas bardzo ważne, to wszystkie problemy, z którymi się mierzymy w Polsce: wojna w Ukrainie, inflacja i nadchodząca recesja. W związku z tym polscy pasażerowie potrzebują atrakcyjnych cen biletów lotniczych, żeby mogli dalej korzystać z uroków życia i latać biznesowo lub dla przyjemności – stwierdziła.

Aktywność Ryanaira przyczyni się do wsparcia dla ponad 1000 lokalnych miejsc pracy w stolicy Wielkopolski.

Spośród 32 kierunków pozostaną te najpopularniejsze: Bruksela, Paryż, Rzym, Dublin, Oslo, Sztokholm, Londyn czy Budapeszt.

– Odbudowa ruchu lotniczego ma się dobrze i decyzje tego przewoźnika to wprost obraz naszych bardzo dobrych zeszłorocznych wyników. Dzięki dynamicznemu rozwojowi Ryanair oraz systematycznie powiększanej bazie lotniczej w Poznaniu, możemy przekazać rekordową siatkę połączeń. Wszystkie 32 kierunki od Ryanaira są w systemie rezerwacyjnym – powiedział Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl