Czterech mężczyzn pobiło 63-latka. Jeden z z nich był poszukiwany 11. listami gończymi

Poznańscy policjanci zatrzymali czterech sprawców pobicia, którzy na terenie hotelu zaatakowali 63-latniego mężczyznę. Jeden z zatrzymanych obcokrajowców poszukiwany był jedenastoma listami gończymi. Grozi im do 3 lat pozbawianie wolności.

Policja właśnie poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce w niedzielę, 28 stycznia. Na terenie jednego z hoteli na Nowym Mieście został pobity 63-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna doznał złamania żeber, licznych stłuczeń i siniaków. Czterech sprawców uciekło z miejsca zdarzenia. 2 lutego funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto oraz dzielnicowi zatrzymali czterech Gruzinów w wieku od 28 do 56 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia i narażenie pokrzywdzonego na utratę zdrowia. Ponadto jeden z Gruzinów usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny i zakaz zbliżania się do poszkodowanego. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Ścigany 11 listami gończymi

Najmłodszy ze sprawców okazał się dobrze znany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. 28-latek był poszukiwany aż 11. listami gończymi, m.in. za kradzieże, łamanie sądowych zakazów, a także niezapłacone grzywny. Mężczyzna za wcześniejsze przewinienia powinien odbyć łączną karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. Aktualnie przebywa w areszcie śledczym.

źródło – Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl