Czerwone zapali się gdy auto pojedzie zbyt szybko. Sygnalizacja z miernikiem prędkości

ZDM poinformował o montażu nowego typu sygnalizacji świetlnej. Sygnalizator będzie połączony z miernikiem prędkości i jeśli auta będą jechać zbyt szybko, to światło będzie zmieniać się na czerwone.

Przed przejściem dla pieszych na ul. Serbskiej tuż przy skrzyżowaniu z ul. Pasterską zamontujemy sygnalizację świetlną. Czerwone światło będzie zapalało się także wówczas gdy nadjeżdżający samochód będzie jechał zbyt szybko. Ul. Serbska to jedna z tych dróg w Poznaniu, na których części z kierowców zdarza się rozwijać zbyt duże prędkości. Przez to może dochodzić do kolizji lub wypadków. By temu zapobiec wprowadzamy nowe rozwiązanie, czyli czerwone światło dla zbyt szybko jadących kierowców. – informuje Zarząd Dróg Miejskich

W jezdni zamontowane zostaną pętle indukcyjne. Ich zadaniem będzie sprawdzenie z jaką prędkością jeździe samochód. Jeśli kierowca za nic będzie miał przepisy i pojedzie zbyt szybko, to na sygnalizatorze zapali się czerwone światło. W ten sposób zmusi się pirata drogowego do zwolnienia lub zatrzymania.

Rozpoczęły się już prace przygotowawcze do wprowadzenia zmian na ul. Serbskiej przy ul. Pasterskiej. Przesunięta została lampa uliczna, rozprowadzane jest okablowanie. W przyszłym tygodniu będzie frezowanie i ułożona nowa nawierzchnia, a już wkrótce zamontowane zostaną maszty sygnalizacji.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl