Czego życzysz Straży Miejskiej?

Straż Miejska ma dziś swoje święto. 29 sierpnia to dzień straży miejskich i gminnych. Poznańska straż uczciła to min. wybraniem Strażnika Roku 2018, którym został Jacek Wilcząb.

Różne pewnie życzenia strażnikom złożyliby mieszkańcy, szczególnie ci, którzy musieli zapłacić mandat za złe parkowanie. Poznańska straż miejska od kilku lat bardzo się jednak zmienia. Powstał w niej min. Eko Patrol, który zajmuje się pomaganiem zwierzętom, czy odnajdywaniem ludzi, którzy wyrzucili śmieci do lasu, lub wytworzyli nielegalne wysypiska. Straż nadal oczywiście zakłada też blokady, ale na Wildzie, czy Jeżycach proszą o to sami mieszkańcy, którym źle zaparkowane auta tarasują chodniki, czy wjazdy do kamienic.

To jest zaszczytna, ale trudna praca. Każdy dzień i każda interwencja wymaga zaangażowania, poświęcenia, dużej empatii i otwartości na potrzeby mieszkańców – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania

Redakcja Poznews.pl przyłącza się do życzeń dla straży, mimo…kilku mandatów, które trzeba było przez ostatnie lata zapłacić.

kontakt#poznan #poznews

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl