Coraz więcej kostki na Starym Rynku. Jak to wygląda? [ZDJĘCIA]

Stary Rynek w Poznaniu, miejsce o niezwykle bogatej historii, przekształca się za sprawą nowej kostki granitowej. Zobaczcie zdjęcia z trwających prac remontowych.

Prace renowacyjne na Starym Rynku w Poznaniu trwają. Aktualnie wykonawca skupia się na układaniu kostki granitowej, która ma nadać placowi nowy blask. Korzysta się tu zarówno z nowego materiału, jak i materiałów historycznych.

Wybór granitowej kostki to nie tylko kwestia estetyki, ale także trwałości. Nowa nawierzchnia jak przekonuje wykonawca odpowiada najwyższym standardom jakościowym i będzie nawiązywać do historycznych korzeni tego miejsca. Chociaż prace są już zaawansowane, to warto pamiętać, że w trakcie ich trwania, dostęp do Starego Rynku jest utrudniony.

Historyczna kostka układana jest w bloku śródrynkowym, ale poza Pasażem Kultury, w którym nawierzchnia wykonywana będzie z nowych płyt granitowych. Materiał staroużyteczny zostanie także wbudowany we fragmentach ul. Paderewskiego, Szkolnej, Świętosławskiej, Wodnej, Wielkiej i Żydowskiej.

Kliknij w zdjęcie, aby je powiększyć:

Czytaj też: Lech Poznań – Raków Częstochowa: Powiem wam, co jest najlepszym lekarstwem dla Lecha

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl