Co z mieszkańcami os. Maltańskiego? Archidiecezja podejmuje stanowcze kroki [zdjęcia]

Archidiecezja Poznańska podjęła decyzję o uregulowaniu stanu prawnego os. Maltańskiego. Proboszcz chce aby mieszkańcy podpisali umowy dzierżawy. Teren osiedla ma zostać sprzedany. Co stanie się z mieszkańcami?

O sprawie poinformowali członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, do których zwrócili mieszkańcy domków oś. Maltańskiego.

Archidiecezja Poznańska, reprezentowana przez proboszcza parafii pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami chce uregulować stan prawny os. Maltańskiego. Aktualnie na działkach mieszka blisko 700 osób, są to m.in. rodziny z dziećmi i osoby starsze. Proboszcz chce, aby działkowcy podpisali umowy dzierżawy, – jak sami to określają – niezwykle krótkim okresem wypowiedzenia. O jaki jednak okres chodzi, tego sami zainteresowani nie podali.

Jak informuje Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów jeśli mieszkańcy nie zdecydują się na podpisanie umów dzierżawy, grozi im kara finansowa. Niestety znów nie wiadomo o jak wysoką kare chodzi. Z listów, które otrzymują mieszkańcy osiedla od pełnomocników parafii wynika, że teren ma zostać sprzedany w niedalekiej przyszłości.

Członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów w imieniu mieszkańców osiedla wystosowali list do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Domagają się w nim, aby miasto podjęło korzystne decyzje dla mieszkańców osiedla. Problem polega jednak na tym, że Miasto nie jest stroną. Teren osiedla należy od kilkudziesięciu lat do Archidiecezji Poznańskiej i to ona podejmuje ostateczne decyzje w tej sprawie.

na osiedlu Maltańskim mieszka około 700 osób/ fot. Artur Adamczak

Czytaj także- Mają milionowe zbiory. Rewitalizacja trwa 20 lat

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl