Co dziś w Poznaniu?

Co dziś w Poznaniu? Sporo się dzieje, od atrakcji dla dzieci po koncert Peji, czy plakatobranie. Sprawdźcie sami.

CO DZIŚ W POZNANIU?

Plakatobranie

Po dwóch miesiącach przerwy poznaniacy i poznanianki ponownie będą mogli wziąć udział w poszukiwaniu plakatów w Centrum Kultury Zamek. Sala Wielka zostanie wypełniona posterami, które w większości będą wyłącznie w jednym egzemplarzu. Podczas tej edycji zasada „kto pierwszy ten lepszy” będzie miała więc jeszcze większe zastosowanie niż na poprzednich wydarzeniach.

Centrum Kultury Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie.

Letnie Brzmienia Finał na Malcie

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach z najpopularniejszymi artystkami i artystami, którzy mają moc przyciągania i czarowania publiczności. Finałowa scena Letnich Brzmień w sobotę należeć będzie m.in. do Julii Wieniawy, Zalewskiego, Ofelii, Darii Zawiałow oraz Arka Kłusowskiego. Drugi dzień finału to koncert m.in. Bryskiej, Zalii, Vita Bambino, Brodki i Ralpha Kamińskiego.

Polana Harcerza przy Jeziorze Malta

Godz. 17:00 (sobota i niedziela)

Bilety: od 99 zł

Więcej informacji na stronie.

Tryumf Koloru. Arcydzieła grafiki francuskiej z przełomu XIX i XX wieku z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie

Jesienią zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawę stu dzieł francuskich malarzy z przełomu XIX i XX wieku. Wystawione zostaną na niej obrazy artystów takich jak: Pierre Bonnard, Jules Chéret, Maurice Denis, Eugène Grasset, Henri Gabriel Ibels, Auguste Lepère, Lucien Pissarro, Pierre Puvis de Chavannes. Kolekcję uzupełniać będą plakaty z dawnych zbiorów krakowskiego Muzeum Techniczno-Przemysłowego. Ekspozycji towarzyszyć będzie również program edukacyjny, na który składać się będą specjalnie przygotowane lekcje, spotkania, wykłady i warsztaty.

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św Marcin 80/82

Godz. 12:00-20:00

Bilety: od 20 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Otwarcie festiwalu „Rusałka – jezioro, które łączy” 

„Zalman” to koncert poświęcony pamięci Zalmana Kłodawskiego, Żyda pochodzącego z Włocławka, który w czerwcu 1941 roku jako młody człowiek trafił do obozów pracy przymusowej założonych przez hitlerowców w Poznaniu i okolicach. Przeszedł przez Kreizing-Krzesiny, Guttenbrunn-Kobylepole, Steineck-Krzyżowniki, po czym został wywieziony do Auschwitz-Birkenau, cudem unikając śmierci. Po wojnie zamieszkał w Izraelu, skąd po pięćdziesięciu latach przyjechał do Polski. Wtedy też odwiedził szkołę w Krzyżownikach, w której budynku przebywał jako więzień. W trakcie tej wizyty nawiązał przyjacielskie relacje z nauczycielami i uczniami, do których – po pewnym czasie – zaczął pisać wzruszające listy. Podczas koncertu będzie okazja posłuchać ich fragmentów, które przeczyta Aleksander Machalica. A przestrzeń pomiędzy listami wypełni magnetyczna muzyka Tria Taklamakan.

Al. Marcinkowskiego 21 (podwórko)

Godz. 19:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Festiwal Herbaty Zaparzaj!

Co dziś w Poznaniu? Już 10 i 11 września Ogród Szeląg w Poznaniu przemieni się w żywiołową, herbacianą przestrzeń. Podczas tych dwóch dni odbędą się prelekcje, warsztaty i degustacje herbat z różnych zakątków świata. Uczestnicy zobaczą japońską ceremonię parzenia herbaty „Chanoyu”, a dobry ruch zapewnią im spotkania z jogą i tai chi. Wszystkie te atrakcje odbędą się przy muzyce tematycznych koncertów.

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Spotkanie autorskie z Anią Brożyną

Ania Brożyna to blogerka herbaciana, organizatorka festiwali i autorka świeżo wydanej książki „Herbata. Odkryj prawdziwy smak najszlachetniejszego napoju na świecie”,. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się skąd u autorki pojawiła się pasja do herbaty i jakie dylematy miała pisząc o tym napoju. Zajrzą nieco za kulisy powstawania książki. Podczas spotkania będzie można ją kupić w specjalnej ofercie i dostać autograf pisarki.

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Godz 14:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Kabaret Skeczów Męczących – Polska Misja Komiczna

Kabaret Skeczów Męczących, znany jako KSM, to kielecki zespół założony w 2003 roku. Grupę reprezentują Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Michał Tercz oraz Jarosław Sadza. W swoich skeczach poruszają tematy społeczne i polityczne, a swoim luzem scenicznym oraz umiejętnościami aktorskimi potrafią rozbawić każdą publiczność. Polska misja komiczna to występ, w którym załoga została powołana do eksploracji najodleglejszych zakątków duszy zwykłego Polaka. Bo to, jacy jesteśmy, to istny kosmos. Jako że wszystko najlepiej obserwuje się z dystansu, KSM pomoże publiczności unieść się ciut nad Ziemię. Widzowie będą się śmiać, dziwić, czasem oburzać. Zobaczą siebie, swoich sąsiadów, nasze społeczeństwo we wszystkich jego barwach.

Sala Ziemi MTP, ul. Głogowska 14

Godz. 17:00

Ceny biletów: od 80 zł

Więcej informacji na stronie. 

„Czułość” – koncert 

To występ o subtelnej czułości oraz ocalaniu piękna i szczerej, autentycznej ekspresji w chaosie świata pogrążonego w wojnie i światowych pandemiach.Całość koncertu przeniesie uczestników w renesansowy zachwyt nad człowiekiem oraz jego emanacjami w postaci szkiców oraz technik malarskich Leonarda da Vinci.

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Godz. 17:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Spotkanie autorskie z Edytą Grzyb 

Wyjątkowe spotkanie autorskie z Edytą Grzyb podczas wystawy prac artystki w przestrzeniach Brodziak Gallery w Poznaniu. „Obraz żyje przede wszystkim kolorami” – mówi Edyta Grzyb, która jest przekonana, że ​​bodźce barwowe wywołują w obserwatorze estetyczne impulsy i odczucia. Jej ulubionymi tematem prac są ludzie i ich emocje, które inspirują ją do ekspresyjnych obrazów. Silne kontrasty kolorów odgrywają tutaj ważną rolę. W czerni i bieli młoda artystka kontrastuje z intensywnymi neonowymi kolorami i z jej interpretacją ludzkich ciał i twarzy, zawsze porusza się w obszarze konfliktu między obiektywnością a abstrakcją.

Brodziak Gallery, ul. Głogowska 16

Godz. 15:00

Wstęp bezpłatny po zapisaniu na wydarzenie.

Więcej informacji na stronie.

Peja (46 urodziny!) 

Koncert odbędzie się w ramach „Na legalu tour 2022”. Na scenie z raperem wystąpią DVJ. Rink oraz Gandi Ganda. Peja to artysta polskiej sceny hip hopowej. Jego aktywność na rynku muzycznym można zaobserwować od 29 lat. Ma on uznanie słuchaczy, o czym świadczy nie tylko liczba ludzi pojawiająca się na jego koncertach, jak również liczba sprzedanych płyt.

Skwer Play, ul. Bułgarska 17

Godz. 20:00

Bilety: od 70 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Święto ogrodów 2022

Wydarzenie będzie obfitować w wiele atrakcji, takich jak np. koncerty, zabawy, malowanie buzi oraz skręcanie balonów. Na początek zaprezentowany zostanie program dla najmłodszych „Przebojem z Mikusiem Pikusiem”. Uczestnicy będą mogli również urozmaicić swój czas, biorąc udział w pokazie oraz nauce zumby.

Ogród Jordanowski nr 2, ul. Przybyszewskiego 30a

Godz 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Fiesta w Moim Teatrze – rozpoczęcie 12. sezonu artystycznego 

Rozpoczęcie sezonu artystycznego rozpocznie się od wydarzenia „Fiesta w moim teatrze”. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie spektakl „Nago w kisielu” oraz Koncert Piosenki Hiszpańskiej „Querer… dotykając Flamenco”. Pomiędzy występami planowany jest poczęstunek w postaci ciasta oraz toast za pomyślność Mojego Teatru.

Mój Teatr, ul. Jana Gorczyczewskiego 2

Godz. 19:00 (sobota)

Bilety: od 79 zł

Więcej informacji na stronie.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl