Co ciekawego wydarzy się w ten weekend?

Nadszedł kolejny ciepły weekend. Miasto przygotowało nowe atrakcje dla wszystkich – zarówno darmowe, jak i płatne. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie!

Piątek 21.06

godz. 15.00 – w Klubie Schron przy ul. Kościuszki 68 odbędzie się wystawa pt. „Promieniowanie tła”. Jest to wystawa dyplomowa Konrada Dobruckiego, która przedstawia zieloną monochromatyczną wiwisekcję pamięci o miejscu pochodzenia. Praca ta, pełna dziur, reinterpretacji i historii, balansuje na granicy portretu miasta i autoportretu.

godz. 17.30 – w Kino Teatr Apollo, przy ul. Franciszka Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl gościnny pt. „Porwanie”. To komedia kryminalna przedstawiająca bohatera, który z powodu groźby bankructwa postanawia podjąć ekstremalne kroki, aby wybrnąć ze swoich problemów. Na widzów czeka znana obsada i wiele zaskakujących zwrotów akcji. Bilety od 100 zł.

godz. 19.00 –  Asz.teatr przy ul. Starołęckiej 60A  odbędzie się premiera spektaklu pt. „Szpieg na całe życie”. To opowieść przepełniona tajemnicami, długo skrywanymi urazami, wzajemnymi i jednostronnymi uczuciami. Historia ta łączy w sobie głębokie refleksje oraz humor. Bilety wstępu za 10 zł. Wcześniej konieczna jest rezerwacja miejsc.

godz. 22.00 – w CK Zamek, na Dziedzińcu Zamkowym przy ul. Św. Marcin 80/82, odbędzie się koncert zespołu „Gabba”. To norweska grupa specjalizująca się w bluesie tundry. Zespół prowadzi John André Eira, mistrz wokalnego stylu joik. Gabba przybliża słuchaczom muzykę rdzennych ludów Europy Północnej, łącząc tradycję z nowoczesnymi formami. Bilety za 30 zł.

Jawnuta
Zdjęcie poglądowe/ fot. źródło: materiały prasowe Teatr Wielkie w Poznaniu)

Sobota 22.06

godz. 10.00- 18.00 – na terenie MTP (pawilon 1) przy ul. Głogowskiej 26 Centrum Nauki Wyobraźnia zaprasza na największą interaktywną wystawę w Polsce, obejmująca ponad 100 eksponatów z dziedziny optyki i trzy ścieżki zwiedzania wraz z warsztatami. Bilety od 30 zł.

godz. 11.00 – w Muzeum Martyrologii Wielkopolan przy ul. Polska odbędzie się zwiedzanie Fortu VII z przewodnikiem. To historyczna wyprawa w miejsce więzienia i kaźni Wielkopolan istniejące w czasie niemieckiej okupacji. Później to miejsce funkcjonowało jako obóz koncentracyjny, więzienie policyjne Gestapo oraz obóz przejściowy. Bilety od 3 do 6 zł (w cenie biletu wejście jest do muzeum).

godz. 19.00 – w Teatrze Wielkim przy ul. Fredry 9 odbędzie się premierowy spektakl tańca współczesnego pt. „Pastor / León&Lightfoot / Bondara”. To wyjątkowe wydarzenie, które zaprasza do głębokiej refleksji i celebrowania różnorodności dzięki unikalnym doświadczeniom twórczym. Po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane dzieła Sol León i Paula Lightfoota.Bilety od 120 zł.

godz. 17.00 – w Kino Teatrze Apollo przy ul. Franciszka Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl satyryczny autorstwa Szymona Majewskiego pt. „Kto Panu to zrobił?”. Wydarzenie to rozpocznie serię nowatorskich i nietypowych występów, które odkryją przed widzami światło dzienne jak dotąd nieznane. Szymon Majewski, znany jako komik, satyryk i showman, zapewni niezapomnianą rozrywkę. Bilety od 120 zł.

fot. Sylwia Klaczyńska

Niedziela 23.06

godz. 10.00 – w Bramie wjazdowej Zakładów H. CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. przy ul. 28 Czerwca 1956 r. rozpocznie się Bieg Czerwca ’56. To niezwykłe wydarzenie sportowe, które stanowi hołd dla bohaterów poznańskiego czerwca oraz sposób na zwrócenie uwagi na znaczenie tych wydarzeń w historii Polski. Uczestnicy będą rywalizować na dystansach 5 i 10 km. Wstęp darmowe.

godz. 11.00 – 18.00 – w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie przy ul. Dworcowej 5 w Komornikach odbędzie się Festiwal Piwa. Głównym celem przedsięwzięcia jest przybliżenie historii i tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich oraz demonstracja procesu jego warzenia. Podczas wydarzenia odbędą się występy muzyczne zespołu „Twister”, konkursy dla publiczności, prezentacje, możliwość zakupu różnorodnych piw, pokaz wyrabiania precle, oraz zwiedzanie gorzelni.

godz. 12.05– przed ratuszem na poznańskim Rynku odbędzie się start spaceru pod nazwą „PoKoziołek – Trasa Cesarska”. Spacer potrwa 1,5 godziny i rozpocznie się spod Starego Ratusza Miasta, kierując się do Dzielnicy Zamkowej. Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od pogody i liczby uczestników. Wstęp wolny. Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów. 

godz. 18.00 – w Teatrze Nowym, na Dużej Scenie przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5, będzie miała miejsce inscenizacja pt. „Będzie pani zadowolona, czyli historia ostatniego wesela we wsi Kamyk”. Spektakl opowiada o nietypowej wsi, gdzie czas płynie odmiennie. Właśnie w tym miejscu zorganizowane zostanie wesele. Przedstawienie skierowane jest do dorosłych. Bilety od 75 zł.

godz. 17.00 – w CK Zamek, na Dziedzińcu Zamkowym przy ul. Św. Marcin 80/82, odbędzie się koncert Michalove. Zespół specjalizuje się w tradycyjnych pieśniach wielogłosowych, głównie ukraińskich, polskich i bałkańskich, wykonując je a capella oraz we własnych aranżacjach. Grupa pochodzi z Pomorza i łączy ich nie tylko miłość do muzyki, ale także więzy rodzinne. Bilety po 30 zł.

Czytaj także: Poznańscy kibice jadą do Niemiec

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl