Cios nożem w brzuch. Atak na policjanta

Policjant ugodzony nożem w czasie interwencji w domu, w którym doszło do awantury. Prokuratura wszczyna śledztwo. Agresorowi grozi nawet dożywocie.

Policjant wszedł do domu, z którego dochodziły odgłosy awantury. Wcześniej patrol wysłał na miejsce dyżurny, który otrzymał zgłoszenie o domowej burdzie w domu pod Grodziskiem Wielkopolskim. Gdy funkcjonariusz wszedł do środka, stanął przed nim pijany Marek K. i dźgnął policjanta nożem w brzuch. Drugi funkcjonariusz natychmiast wezwał karetkę i rannego szybko przewieziono do szpitala. Tak zdarzenie to opisują prokuratorzy:

Ustalono, że Marek K. będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę w domu zajmowanym przez jego rodzinę, podczas której zachowywał się bardzo agresywnie, co skłoniło matkę wyżej wymienionego do zawiadomienia policji. W momencie gdy Marak K. usłyszał, że ktoś wchodzi do domu, chwycił nóż lezący na stole i zadał cios wchodzącej osobie – pisze prokuratura

hotel dla psów w Poznaniu

Markowi K. przedstawiano zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych i spowodowania obrażeń ciała. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu od 8 lat więzienia do dożywocia. Marek K. został aresztowany na trzy miesiące.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl