10 stycznia rozpoczynają się obchody XXV Dnia Judaizmu i potrwają aż do 20 stycznia.
Hasłem przewodnim – „Moje myśli nie są myślami waszymi” zaczerpnięte z Księgi Izajasza (Iz 55,8). Zaplanowano wiele spotkań, koncertów, warsztatów i rozmów.
Program wydarzenia przewiduje m.in. modlitwę chrześcijan i Żydów przy symbolicznym grobie rabina Akivy Egera, wspólne nabożeństwo biblijne oraz podsumowanie – z perspektywy żydowskiej i katolickiej – 25-letniej historii Dnia Judaizmu w Polsce.
Już 10 stycznia w Teatrze Nowym o godzinie 18:30 będziemy mogło zobaczyć „Listy do mojego palestyńskiego sąsiada” – czytanie sceniczne w wykonaniu aktorów. Później będzie miała miejsce dyskusja z udziałem prof. Katarzyny Kuczyńskiej-Koschany i prof. Wiesława Ratajczaka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Transmisja online dostępna – TUTAJ
11 stycznia w Pałacu Działyńskich (Sala Czerwona, Stary Rynek 78/79) będziemy mogli posłuchać koncertu pieśni i piosenek żydowskich w wykonaniu laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żydowskiej.
13 stycznia o godzinie 12 odbędą się warsztaty dla młodzieży online (studenci hebraistyki UAM, Magda Tomczak Stowarzyszenie Coexist), a o 18 wykład otwarty z ks. Adamem Prozorowskim (Poznańska Grupa Ekumeniczna) w Siedzibie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich na ul. Stawnej 10.
To tylko kilka propozycji. Cały program dostępny jest na stronie Stowarzyszenia Coexist – TUTAJ