Chodnikowy pirat z zarzutami (zobacz video)

Dwa przestępstwa i dziewięć wykroczeń drogowych. Groźba 3 lat więzienia, utrata prawa jazdy na 3 lata, kilkutysięczna kara finansowa i 49 punktów karnych. To bilans wybryków 32-letniego mieszkańca Poznania, który w zeszły piątek w Środzie Wielkopolskiej szalał samochodem po chodniku. Pirat został namierzony przez policjantów i zatrzymany. 

Przejazd pirata drogowego nagrał jeden z kierowców, który stał w korku. Film trafił do internetu. Zainteresowali się nim także policjanci. Bulwersująca jazda kierowcy audi spowodowała, że na apel funkcjonariuszy, zgłosili się świadkowie całego zdarzenia. Zgłosiły się także inne osoby, które miały dodatkowe materiały filmowe, na których można było zobaczyć, jak kierowca białego audi wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Na skrzyżowaniu przejeżdża na czerwonym świetle, a także wjeżdża na przejazd kolejowy, gdy zapory zaczęły się już opuszczać. W sumie policjanci naliczyli, że pirat popełnił 2 przestępstwa i 9 wykroczeń drogowych.

 

hotel dla psów w Poznaniu

 

Policjantom udało się namierzyć 2 osoby, które wtedy jechały samochodem. Do policyjnego aresztu trafili 21 i 32-letni poznaniacy. W trakcie przesłuchań okazało się, że samochodem kierował starszy mężczyzna.

Funkcjonariusze postawili mu zarzut popełnienia dwóch przestępstw – narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia, jak i stosowania przemocy lub groźby w celu zmuszenia innej osoby do określonego zachowania. Za oba czyny grozi kara do 3 lat więzienia. Ponadto mundurowi zajmujący się wykroczeniami postawili kierowcy 9 zarzutów związanych z łamaniem przepisów drogowych, za które grozi kilkutysięczna grzywna, zatrzymanie prawa jazdy do 3 lat oraz 49 punków karnych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. To on zadecyduje o wysokości kary dla pirata drogowego.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl