Chcieli wymusić sprzedaż samochodu

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez Rogozińskich policjantów. Są oni podejrzani o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, pozbawienie wolności oraz kierowanie gróźb karalnych. Oboje usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Jak możemy przeczytać w policyjnym komunikacie — podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w godzinach wieczornych, pokrzywdzony mężczyzna, zabrał do swojego samochodu znajomego i towarzyszącego mu kolegę. W trakcie jazdy niespodziewanie pasażerowie nakazali kierowcy zatrzymanie samochodu. Chwilę później — uniemożliwiając dalszą jazdę, zaczęli grozić mu śmiercią. Pokrzywdzony próbował ratować się ucieczką, został jednak pochwycony przez mężczyzn i siłą umieszczony w swoim samochodzie.

Później bandyci chcieli wymusić ma pokrzywdzonym, aby podpisał umowę kupna-sprzedaży samochodu. Mężczyźnie udało się jednak uciec i zawiadomić policję. Bandytów udało się zatrzymać na drugi dzień rano. Śledczy postawili im zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności, usiłowania wymuszenia rozbójniczego, kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia pojazdu.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowy areszt. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl