Chcesz bezpłatnie pozbyć się choinki?

W styczniu i lutym Związek Międzygminny GOAP, za pośrednictwem firm wywożących odpady, będzie odbierał choinki od mieszkańców. Bezpłatnie.

Związek Międzygminny „GOAP” przypomina, że w styczniu i lutym prowadzona jest zbiórka odpadów ulegających biodegradacji — drzewek świątecznych. Odpady te będą odbierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów dla danej nieruchomości.

Choinki należy pozostawiać przed nieruchomością (zabudowa jednorodzinna) lub przy/w miejscu gromadzenia odpadów (zabudowa wielorodzinna). Będą one odbierane z danego miejsca raz w styczniu i raz w lutym. Drzewka powinny być bez ziemi i doniczek. Za odbiór choinek nie trzeba dodatkowo płacić. Realizowany jest on w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Można również wrzucić choinki do pojemników na odpady biodegradowalne. Wówczas jednak drzewko musi zostać drobno pocięte.

Harmonogram wywozu odpadów z danego miejsca można znaleźć na stronie http://www.goap.org.pl/zdaj-odpady-2/harmonogramy-odbioru-odpadow-komunalnych-po-1-lipca-br/

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl