Chcą przełożenia egzaminów ósmoklasisty i maturalnych

Poznańska Fundacja na rzecz Praw Ucznia, na której czele stoi 17-latek, zbiera podpisy pod petycją o przełożenie egzaminów ósmoklasisty i egzaminów materialnych. 

Poznańska Fundacja na rzecz Praw Ucznia, na której czele stoi 17-letni Mikołaj Wolanin, rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją ws. przełożenia egzaminów maturalnego o 2 tygodnie, ósmoklasisty o 3 tygodnie.

Organizatorzy akcji uważają między innymi, że nie przełożenie egzaminów, może narazić uczniów niemogących skorzystać z nauki zdalnej na nierówne szanse.

Oni przecież nie będą mogli przygotowywać się do egzaminu tak samo, jak ich koledzy, którzy mają urządzenia multimedialne i mogą z nich skorzystać — informują organizatorzy akcji.

Fundacja twierdzi, że podczas nauki zdalnej skupienie uczniów może nie być takie samo jak podczas lekcji prowadzonych tradycyjnie. Dlatego Fundacja Na Rzecz Ucznia, chce przełożenia egzaminów.

Jak informują organizatorzy akcji — przełożenie o taki okres nie spowoduje konieczności przekładania terminów rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i wyższych. Zakończenie egzaminu maturalnego w okolicach 12 czerwca sprawia, iż możliwe jest ogłoszenie jego wyników 4 lipca.

17-latek na prowadzenie Fundacji, która zbiera podpisy, uzyskał sądowe zezwolenie.

Treść całej petycji znaleźć można pod adresem http://prawaucznia.pl/petycja/

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl