CBŚP zlikwidowało 5 agencji towarzyskich (video)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali pięć agencji towarzyskich działających w  Poznania. Rozbito także zorganizowaną grupę przestępczą, o kierowanie którą podejrzana jest Ewa D. „Kama”. W sumie zatrzymano 13 osób. Przedstawiono im zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób kobiety były werbowane do pracy w agencjach.

Nielegalna działalność była prowadzona pod szyldem salonów SPA. Z zebranych przez śledczych informacji wynikało, że podejrzani z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu i mogli zarobić blisko milion złotych. Według śledczych całym „interesem” zarządzała Ewa D. ps. „Kama”, która miała organizować pracę nie tylko kobietom, ale także ochroniarzom. Przez dwa lata działania agencji mogło tam „pracować|” nawet 100 kobiet.

 

W sumie zatrzymano 13 osób (3 mężczyzn i 10 kobiet) oraz zabezpieczono telefony komórkowe i sprzęt komputerowy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób, jedna podejrzana usłyszała zarzut kierowania grupą, a jedenastu grozi odpowiedzialność za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądu dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl