CBŚP kontra „plantatorzy” konopi indyjskich

To były fabryki produkujące narkotyki. Policjanci CBŚP zlikwidowali 3 plantacje konopi indyjskich. Zatrzymano 3 podejrzanych. Według wstępnych szacunków ze zlikwidowanych przez funkcjonariuszy plantacji można było uzyskać co najmniej 120 kg marihuany. 

Naloty na plantacje konopi indyjskich przeprowadzono w dwóch województwach dolnośląskim i wielkopolskim. W trzech różnych miejscach policjanci zlikwidowali profesjonalne przygotowane uprawy.

W jednym z nich na terenie województwa dolnośląskiego w wynajmowanym domu jednorodzinnym znaleźli profesjonalną uprawę konopi, gdzie rosło ponad 250 krzewów w różnych fazach wzrostu. Kolejnym miejscem, gdzie uprawiano konopie była działka rolna położona na terenie województwa wielkopolskiego.

fot. CBŚP

Jak informują policjanci — zabezpieczono tam około 90 krzewów. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego zabezpieczono marihuanę oraz sprasowaną substancję ciemnego koloru, którą przekazano do analizy. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania marihuany oraz uprawy konopi, a następnie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

fot. CBŚP

W sumie zatrzymano 3 osoby, które nadzorowały uprawy konopi indyjskich. Decyzją sądu trafiły one do aresztu na 3 miesiące. Jak wyliczyli policjanci, ze zlikwidowanych plantacji można było uzyskać co najmniej 120 kg marihuany.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl