Międzynarodowe Targi Poznańskie

CAVALIADA Poznań już w przyszłym tygodniu

Bogaty program sportowy zawodów międzynarodowych w randze CSI4*W, CSI1*, CSIYH i CSIAm-A, aukcja koni skokowych, 20 tysięcy uczestników i największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce. Tak zapowiada się CAVALIADA Poznań, która w dniach 7-10 grudnia odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

CAVALIADA, organizowana od 2010 r. w Poznaniu, to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce skierowane do szerokiego grona publiczności. Przez cztery dni, w aż ośmiu pawilonach MTP, będą odbywały się zawody sportowe, targi i pokazy. W jednym miejscu kibice będą mogli zobaczyć konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).

O punkty do światowego rankingu i Pucharu Świata

W ramach CSI4*W zostanie rozegranych 12 konkursów. Dużą rundę rozpocznie w czwartek zaliczany do LR Speed Masters (145 cm). Dalej będzie już trudniej i coraz bardziej prestiżowo. W piątek odbędzie się klasa 150 cm z rozgrywką, z wyższą pulą (120 000 PLN) i punktami do rankingi FEI oraz CAVALIADY Tour 2023/2024 . Do tego cyklu zaliczane też będzie niedzielne Grand Prix (155 cm). Tu pula nagród wynosi aż 407 200 PLN co daje możliwość powalczenia o wyższe premie punktowe do rankingu FEI (100 pkt. za pierwsze miejsce). Dodatkowo konkurs ten będzie zaliczany do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. To jednak nie wszystko. Klasą rankingową w sobotnie popołudnie będzie finał Średniej Rundy (145 cm z rozgrywką, pula nagród – 108 700 PLN).

cavaliada
Aurelia Drywa / fot. Dava Palej

– Walka o zwycięstwo w Grand Prix Poznania z pewnością będzie zacięta. W ubiegłych latach na naszych arenach startował między innymi pięciokrotny olimpijczyk Michael Whitaker (GBR), drużynowy mistrz świata i Europy, srebrny medalista igrzysk olimpijskich Jur Vrieling (NED) czy złoty medalista mistrzostw świata i Europy Marin Fuchs (SUI) – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADY Tour.

Na CAVALIADZIE nie może zabraknąć zmagań specjalnych. Speed & Music będzie atrakcją piątkowego wieczoru (dozwolony będzie drugi start konia tego samego dnia). Tu pokonywane będą przeszkody o wysokości 140 cm, a na zwycięzcę czekać będzie czek o wartości 15 000 PLN (pula 45 000 PLN). W sobotę odbędzie się konkurs Barier. Pula nagród wynosi 40 000 PLN.

Coś dla mniej doświadczonych zawodników i koni

Nowoczesne pawilony poznańskich targów dają możliwość przygotowania dodatkowych aren i komfortowych stajni, co pozwoli na start wielu mniej doświadczonym parom. W ramach CSI1* zostaną rozegrane dwie rundy – mała (130 cm) i duża (135 – 140 cm). W konkursach dla młodych koni jak zawsze w Poznaniu zobaczymy 6 i 7-latki i teraz dodatkowo również konie 5-letnie. W ramach CAVALIADA OpenTour (CSIAm-A) rozgrywane będą codziennie dwa konkursy. Mniejsza runda to klasy 110/110/115 cm, a większa 120/125/125 cm.

Cavaliada
Andrzej Oplatek / fot. Dava Palej

Gwiazdy CAVALIADA Horse Auction 2023

W tym roku CAVALIADA Poznań ponownie połączy wielki jeździecki sport i hodowlę koni. Piątkowy wieczór zakończy się aukcją 2 i 3-letnich koni skokowych. Skrupulatnie wyselekcjonowana grupa koni pochodzi prosto od najlepszych, polskich hodowców. Jedną z gwiazd będzie z pewnością Quel Heart G&O półbrat wyjątkowego ogiera Quel Homme de Hus. Quel Heart G&O będzie oferowany obok młodych gwiazd po takich znakomitościach jak All Star, Asca Z, Cicero Z, Cornet Obolensky, Comme Il Fault czy Mumbai.

Konie zostały wyselekcjonowane przez doświadczony zespół stworzony z zawodników. Jedną z nich jest Aleksandra Lusina-Gołaś dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Polski, uczestniczka najbardziej prestiżowych wydarzeń jeździeckich takich jak Światowe Igrzyska Jeździeckie w Lexington czy Mistrzostwa Europy w Windsorze.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować najlepsze młode konie prosto od hodowców. Pierwsze konie sprzedane podczas CAVALIADA Horse Auction 2021 zdążyły już zabłysnąć na międzynarodowych arenach. Kilka tygodni temu, rekordzista z roku 2021, holsztyński Cordian wygrał dwa międzynarodowe konkursy w Oliva Nova – dodaje Henryk Święcicki, dyrektor aukcji.

Więcej informacji o aukcji oraz pełny katalog na stronie www.auction.cavaliada.pl

Strona wydarzenia: https://poznan.cavaliada.pl/pl/

Zakup biletów: https://tobilet.pl/cavaliada-poznan-2023.html

Zakup biletów VIP: https://cavaliada.pl/pl/dla-publicznosci/bilety-i-zasady-wstepu/strefa-vip/

Organizatorem CAVALIADA Poznań jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Poznań, a partnerami Województwo Wielkopolskie, Port Lotniczy Poznań Ławica i Fly Dubai.

Czytaj także: Ulica Kolejowa. Duże zmiany po przebudowie

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl