Caritas organizuje zbiórkę żywności w Poznaniu. Możesz bardzo pomóc

Caritas organizuje zbiórkę warzyw na rzecz czterech poznańskich jadłodajni, prowadzonych przez Siostry Zakonne. Każdy może pomóc!

Okres jesienno-zimowy zbliża się do nas wielkimi krokami, co za tym idzie, rośnie liczba potrzebujących. Caritas Poznań rozpoczyna więc zbiórkę warzyw na rzecz jadłodajni prowadzących przez Siostry Zakonne.

Zbiórka żywności w Poznaniu


Zbiórka polega na dostarczaniu warzyw bezpośrednio do Jadłodajni lub do parafii, które zgłosiły chęć współpracy. To idealna opcja dla osób lub firm, które chcą pomagać i dysponują dużymi ilościami np. ziemniaków, marchwi, buraków, itp. Zbiórkę, można wesprzeć również finansowo, wchodząc na stronie internetowej caritaspoznan.pl lub wykonując tradycyjny przelew. Dane do konta zamieszczone są na stronie.


Siostry Zakonne w poznańskich jadłodajniach, wydają dziennie około 1000 ciepłych posiłków dla osób potrzebujących. Z pomocy korzysta bardzo dużo poznaniaków, w szczególności bezdomni. W ostatnim czasie jednak znacząco wzrosła liczba seniorów. Ich emerytura jest tak niska, że nie są w stanie zapewnić sobie wyżywienia na cały miesiąc.


Dzięki miejscom takim jak te osoby w trudnej sytuacji życiowej są w stanie funkcjonować. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać tego typu fundacje.

Zobacz także: Jarmark Świąteczny w Poznaniu, jak MAM TALENT. Możesz na nim wystąpić

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl