Autostrada w czekoladzie. Po 33 godzinach sprzątania jest przejezdna (aktualizacja)

O godzinie 15:00 otwarto dla ruchu drugi pas odcinka w kierunku na Warszawę. W tej chwili A2 jest już w 100% przejezdna w obu kierunkach. Przypomnijmy na 226 kilometrze A2, wczoraj przed 5-tą rano przewróciła się cysterna przewożąca czekoladę. Kilkanaście ton czekoladowej masy wylało się na drogę. 

Po 33 godzinach drogowcy posprzątali drogę na 226 kilometrze autostrady A2. W nocy udało się posprzątać dwa pasy z Warszawy do Świecka i tam kierowcy mogli już dziś jeździć bez problemu. Kłopot z przejazdem był na odcinku od Poznania w kierunku Warszawy. Tutaj przejezdny był tylko lewy pas jezdni, na prawym trwały cały czas prace porządkowe.

Kłopot stanowiła już nie sama masa czekoladowa, którą w większości udało się zebrać ale tłuszcz który pozostał po niej na drodze. Drogowcy używając myjek wysokociśnieniowych ( mieszając wodę ze środkiem chemicznym ) centymetr po centymetrze myli drogę. Jak mówią drogowcy jeśli tłuszcz pozostałby na jezdni mógłby stanowić wielkie zagrożenie dla kierowców.

fot. poznews.pl

W związku ze sprzątaniem były utrudnienia w ruchu. Na drodze w kierunku Warszawy tuż przed zjazdem na Słupcę utworzył się kilku kilometrowy korek.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl