Była szefowa wielkopolskiego NFZ dyrektorką szpitala

Agnieszka Pachciarz była szefową OW NFZ. W lutym złożyła rezygnację. Od teraz prawniczka będzie dyrektorką Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

W lutym bieżącego roku Agnieszka Pachciarz złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Teraz prawniczka będzie pełniła nową funkcję. Agnieszka Pachciarz została dyrektorką Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Wcześniej dyrektorem tego szpitala był Paweł Daszkiewicz.

Agnieszka Pachciarz jest absolwentką UAM na Wydziale Prawa i Administracji. Od 2012 roku była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia za rządów Donalda Tuska. Była również prezeską spółki kapitałowej, należącej do Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2015 roku została zastępczynią prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Natomiast od 2017 do bieżącego roku była dyrektorką Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu.

Czytaj także: Jacek Jaśkowiak po oficjalnej wygranej. „Mała frekwencja dowodzi, że chęć zmiany była niewielka” | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl