Budowa wiaduktu nad Grunwaldzką na półmetku. Zobacz, jak powstaje

Prawie dobiegły końca prace związane z budową wiaduktu od strony Poznania, powstaje także drugi – od strony Plewisk. Planowana infrastruktura drogowa jest już wykonana w 1/3. Aktualnie powstają tam również nowe chodniki.

PRACE NA PÓŁMETKU

Trwa budowa bezkolizyjnego przejazdu pod torami na granicy Poznania i Plewisk. Jak przekazała nam Maja Chłopacka z Poznańskich Inwestycji Miejskich, prace z branży mostowej i kolejowej są już na półmetku. 7 listopada tor od strony Poznania został udostępniony dla ruchu pociągów i wtedy ruszyła budowa drugiego wiaduktu od strony Plewisk.

UŁATWIENIA DLA PASAŻERÓW

Zakończono już tam głębienie i betonowanie ścian szczelinowych, teraz są one uszczelniane. Trwa również zbrojenie i betonowanie oczepów liniowych. Wykonawca dostosowuje również wiadukt od strony Poznania do potrzeb pasażerów. Powstają tam między innymi schody i szyb windowy. Trwają również prace związane z budową wiaty peronowej i budynku poczekalni oraz montażem oświetlenia – informuje Maja Chłopacka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

hotel dla psów w Poznaniu

POWSTAJĄ CHODNIKI

Zaplanowana infrastruktura drogowa powstała już w 1/3. Obecnie powstaje tam chodnik prowadzący do ulicy Szałwiowej i Kminkowej. Wykonawca w najbliższych dniach zacznie przygotowywać grunt pod chodnik i nawierzchnię ulicy Grunwaldzkiej. Od strony Plewisk zakończył się tam montaż skrzynek elektrycznych. Trwają również prace związane z budową kanalizacji deszczowej w miejscu, gdzie powstanie parking.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl