Wielkopolska

Brutalne pobicie 16-latka. Policja zatrzymała sprawcę

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymała mężczyznę, który w połowie czerwca zaatakował i brutalnie pobił 16-latka podczas Grodziskiego Piwobrania.

Brutalne pobicie miało miejsce w nocy z 16 na 17 czerwca, podczas trwającego w parku Grodziskiego Piwobrania. Poszkodowany zgłosił się na komendę dwa dni później.

Pobity 16-latek doznał obrażeń w postaci złamania kości nosowej, szczęki i oczodołu, a do samego ataku, jak wskazywał poszkodowany, miało dojść bez powodu. Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzili od połowy czerwca czynności zmierzające do ustalenia sprawcy zdarzenia.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

W poniedziałek, 28 sierpnia na stronie KPP w Grodzisku Wielkopolskim ukazał się komunikat w tej sprawie. Policjanci z wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. w ubiegłym tygodniu zatrzymali podejrzanego 20-latka. Podejrzanemu o brutalne pobicie przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała.

– Funkcjonariusze o sytuacji zostali powiadomieni przez rodziców pokrzywdzonego. Opiekunowie poinformowali, że 16-letni syn, przebywał na terenie Parku Miejskiego w Grodzisku Wlkp. i został uderzony pięścią w twarz przez nieznanego mu mężczyznę. Na skutek uderzenia stracił przytomność i upadł na ziemię. Z przeprowadzonych badań lekarskich wynikało, że stan nastolatka jest poważny. Policjanci przeanalizowali dokładnie wszystkie uzyskane informację, aby ustalić sprawcę i dokładne okoliczności przestępstwa. Funkcjonariusze wykonali również szereg czynności, na podstawie których wytypowali podejrzanego i potwierdzili swoje przypuszczenia zgromadzonymi materiałami dowodowymi – wyjaśnia Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa grodziskiej policji.

Sprawcą uszkodzenia ciała okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Usłyszał on zarzuty. Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Akcja służb na Warcie. Szukali mężczyzny

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl