Bronisław Komorowski przyjął zaproszenie J.Jaśkowiaka

J.Jaśkowiak zaprosił na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości do Poznania byłych prezydentów: Lecha Wałęsę, Bronisława Komorowskiego oraz Aleksandra Kwaśniewskiego. Prezydent Komorowski już przyjął zaproszenie J.Jaśkowiaka.

Prezydent Poznania chce świętować wspólnie z byłymi prezydentami RP. Tak zaprosił ich do Poznania.

Panowie Prezydenci Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski! Na uroczystości 11 listopada oficjalnie zapraszam do Poznania! Świętujemy tu radośnie, chętnie dzieląc się z gośćmi naszą świętomarcińską tradycją.

Przyjęcie zaproszenia potwierdził już Bronisław Komorowski. Nie wiadomo jeszcze, czy do stolicy Wielkopolski przyjedzie Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa, ale wiadomo, że Wałęsa odrzucił propozycję udziału w obchodach organizowanych przez Andrzeja Dudę w Warszawie.

Plan warszawskich uroczystości nie do końca jest jeszcze znany. Najpierw prezydent Andrzej Duda zapraszał byłych prezydentów do pójścia w Marszu Niepodległości, który przechodzi ulicami Warszawy. Później jednak A. Duda ogłosił, że sam w marszu nie pójdzie.

Nadal nie wiadomo też,czy 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Taką ustawę napisali posłowie PiS ale zaczęli procedować ją dopiero w październiku. Następnie senatorowie PiS zwrócili ustawę do Sejmu. Prezydent A.Duda zapowiedział, jeszcze przed przeczytaniem przegłosowanego projektu w tej sprawie, że ustawę podpiszę.

 

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl