Categories

źródło : https://polakpotrafi.pl/projekt/odkrywacie-pomagacie

Branża turystyczna pod ścianą

Po 4 maja decyzją rządu zostaną otwarte hotele i pensjonaty. Dla wielu jednak firm związanych z branżą turystyczną nie wiele to jednak zmienia. Biura podróży, muzea, ogrody zoologiczne czy Palmiarnie nadal nie działają. W trudnej sytuacji finansowej znalazły się również firmy, które opierają swój biznes właśnie na tego typu obiektach.

Takie firmy choć nie pracują i nie zarabiają, muszą płacić za wynajęte powierzchnie, czy zbudowaną w poprzednich sezonach infrastrukturę. Jak mówi organizatorzy turystycznych projektów – rozwiązaniem nie jest likwidacja punktu, czy zerwanie umowy, bo to kilkukrotnie większy koszt niż czynsz najmu.

Część firm już jest zmuszona do zamknięcia swojej działalności lub stara się o wsparcie z zewnątrz przez zbiórki crowdfundingowe (przypis red. finansowanie poprzez drobne, jednorazowe wpłaty dokonywane przez osoby zainteresowane projektem). W takiej sytuacji znaleźli się pomysłodawcy projektu Odkrywca Zdobywca — organizatorzy gry terenowej dla dzieci w ogrodach zoologicznych i palmiarniach w całym kraju.

– Dla nas jest to bardzo trudny czas. Przeanalizowaliśmy obecną sytuację i porównaliśmy z poprzednim sezonem. W sumie nasze obroty spadły o 100% co oznacza, że po prostu nie zarabiamy. W miejscach, w których działaliśmy mamy podpisane umowy na kilka lat, to nas też zobowiązuje do płacenia czynszów. Tylko w 1/4 miejsc udało nam się wynegocjować preferencyjne warunki opłat. W pozostałych to opłaty na poziomie od 50% do 100% – takie są uchwały i rozporządzenia zarządców obiektów. Nie stać nas na opłaty. Dlatego postanowiliśmy uruchomić zbiórkę na ratowanie projektu — mówi Tomasz Nagler współwłaściciel marki Odkrywca Zdobywca.

Projekt można wesprzeć na platformie Polak Potrafi  http://www.polakpotrafi.pl/projekt/odkrywacie-pomagacie
Organizatorzy zbiórki w ramach podziękowania za wsparcie projektu #OdkrywaciePomagacie, przygotowali specjalne nagrody.

– Pomimo trudnej sytuacji, chcemy nadal promować odkrywanie świata i dlatego pod akcją „Nie odwiedzam, ale zwiedzam” nieodpłatnie przygotowujemy dla różnych miejsc wirtualne spacery na przykład po Poznańskiej Palmiarni czy Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 roku. Na naszym Facebooku mali Odkrywcy mogą znaleźć zabawy, które umilą ten trudny dla nas wszystkich czas — mówi Zuzanna Pankros menadżer projektu Odkrywca Zdobywca.

Projekt Odkrywca Zdobywca to gra terenowa dla małych poszukiwaczy skarbów (pieczątek), w którą można zagrać m.in. w Poznańskiej Palmiarni, ZOO, Kórnickim Arboretum czy Muzeum Uzbrojenia na Poznańskiej Cytadeli.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl