Boże Ciało — informacje komunikacyjne

Kierowcy w czwartek 20 czerwca powinni uważać, bo niektóre ulice w ten dzień będą czasowo zamknięte. W ten dzień w Poznaniu odbędzie się ponad 50 procesji. Może to powodować lokalne utrudnienia w ruchu. Komunikacja publiczna tego dnia kursować będzie według niedzielnego rozkładu jazdy.

W godzinach od 10:00 do 13:00 w Poznaniu odbędzie się Centralna Procesja Bożego Ciała. Jej trasa przebiegać będzie od kościoła pw. Bożego Ciała ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, przez most Chrobrego, Ostrów Tumski do Katedry. Na trasie procesji, 20 czerwca, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pojazdy parkujące w miejscach niedozwolonych zostaną usunięte na koszt właścicieli. W rejonie ołtarzy zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywać zgodnie z tymczasowym oznakowaniem już od 19 czerwca. Dotyczy to fragmentu ul. Garbary przy klasztorze O.O. Bernardynów oraz wschodniej części ul. Garbary między ul. Woźną i Wielką.

W związku z procesjami organizowanymi przez poznańskie parafie, w dniu 20 czerwca oraz w dniach 23, 27 i 28 czerwca mogą również nastąpić czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie kościołów parafialnych.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl