Bonus BGC nie miał racji? Na Łazarzu jednak bywa kolorowo

Choć popularny poznański raper Bonus BGC śpiewał, że na „łazarskim rejonie nie jest kolorowo”, to jeden z mieszkańców postanowił udowodnić, że nie zawsze tak bywa i przemalował drogowe słupki przy ulicy Kossaka.

fot. F.P. Bryska / wpoznaniu.pl

Barierki ochronne, które odgradzają chodnik od jezdni przy ulicy Kossaka zostały przemalowane przez anonimowego mieszkańca. Przedtem szare słupki mają teraz kolory, żółty, niebieski, zielony, różowy i czerwony. Jak przekonuje portal lazarz.pl (który, jako pierwszy poinformował o sprawie) grafitowe słupki mogły nie spodobać się, któremuś z mieszkańców.

W Poznaniu od 2016 roku sukcesywnie elementy miejskiej infrastruktury takie jak wiaty przystankowe, słupy trakcyjne, kosze na śmieci czy barierki są malowane na kolor grafitowy. Pomysłodawcą takiego rozwiązania jest plastyk miejski, Piotr Libicki.

Kolor grafitowy stosowany jest w wielu europejskich miastach. Już teraz idąc ulicą Fredry widzimy Operę, kościół Zbawiciela, Okrąglak. Nie rzucają się w oczy zielone słupy trakcyjne. Dalej będą stosowane kolory ostrzegawcze takie jak żółty czy biało-czerwony, ale w sytuacjach awaryjnych – przekonywał w 2016 roku Piotr Libicki.

Identyczne słupki to tych przemalowanych przy ulicy Kossaka, można spotkać w całym mieście. Zgodnie z zasadami są one w kolorze grafitowym. Na zdjęciu poniżej widać jak wyglądają słupki w innym miejscu Łazarza przy ulicy Elżbiety Drużbackiej.

fot. F.P. Bryska / wpoznaniu.pl

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl