Bomba w sprawie wakacji kredytowych. Dziennikarze ujawniają decyzję rządu

Redakcja Money.pl dotarła do rządowego planu związanego z wakacjami kredytowymi. Ekipa Morawieckiego planuje wydłużyć je o kolejny rok, czyli miałyby obowiązywać również w 2024. Akcje banków na Giełdzie Papierów Wartościowych po ujawnieniu tej informacji zaczęły dramatycznie spadać.

Giełda Papierów Wartościowych natychmiast zareagowała spadkami na publikacje redakcji Money.pl, dotyczącą wydłużenia wakacji kredytowych na kolejny rok. Najwięcej tracą banki państwowe.

Rząd Morawieckiego przed jesiennymi wyborami ogłosi wydłużenie wakacji kredytowych na kolejny, 2024 rok. Ma to pozwolić kredytobiorcom na odłożenie spłat rat na koniec okresu kredytowego.

Co istotne, pieniądze te nie zostają w żaden sposób umorzone, po prostu wydłuża się czas kredytowania. Dla rządu jest to jednak wygodne narzędzie, bo wszystkie jego koszty ponosi sektor bankowy a nie kulejący budżet państwa.

Rzecznik rządu potwierdził, że decyzja w sprawie wydłużenia wakacji kredytowych zapadnie w połowie roku, czyli tuż przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl