Boeing 747 w Poznaniu. Zaskakujący widok na niebie [ZDJĘCIA]

Poznań kolejny raz gości Boeinga 747. Ogromny samolot na niebie to efekt obecności amerykańskich żołnierzy w regionie, jednak ani lotnisko, ani wojsko nie udzielają komentarzy na ten temat.

Boeing 747, potocznie zwany „Jumbo Jetem” powraca do Poznania. Przyciąga uwagę mieszkańców miasta. Choć ta imponująca maszyna odwiedza stolicę Wielkopolski już kolejny raz, to wciąż jej widok na niebie budzi zainteresowanie. Mieszkańcy miasta dzielą się jego zdjęciami w mediach społecznościowych,

Przyloty tych ogromnych samolotów wiążą się z obecnością amerykańskich żołnierzy w regionie. Poznańskie lotnisko, jak i wojsko, nie udzielają publicznych komentarzy na temat tych przylotów.

Boeing 747, nazywany również „Jumbo Jet”, to jeden z najbardziej ikonicznych i rozpoznawalnych samolotów w historii lotnictwa. Zaprojektowano go przez amerykańską firmę Boeing i po raz pierwszy wzbił się w powietrze w 1969 roku. Był to pierwszy szerokokadłubowy samolot pasażerski na świecie.

Samolot wyróżnia się wyglądem, z charakterystycznym garbem na przedniej części kadłuba. Ten garb jest efektem zastosowania podniesionej kabiny załogi, co pozwoliło na umieszczenie przestrzeni pasażerskiej pod nim. Dzięki tej konstrukcji samolot mógł pomieścić znacznie większą liczbę pasażerów niż wcześniejsze modele.

Pierwotnie maszyna była projektowana jako samolot długodystansowy dla linii lotniczych, umożliwiający przewożenie dużej liczby pasażerów na dużych odległościach. Początkowo znany był jako „Dreamliner”, ale nazwę zmieniono na Boeing 747, aby podkreślić jego dużą pojemność.

Od czasu pierwszego lotu, Boeing 747 stał się synonimem luksusowych podróży na międzykontynentalnych trasach. Linie lotnicze wykorzystały ten model do obsługiwania najważniejszych i najbardziej popularnych tras na świecie.

Czytaj też: Lech Poznań rezygnuje z milionów złotych za swojego wychowanka

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl