Bloki nad Wartą? Są plany stworzenia nowego osiedla

Rada Miasta Poznania przyjęła plan stworzenia nowego osiedla nad brzegiem Warty. Obszar ten obejmie aż 39 hektarów i będzie przeznaczony pod budowę nowoczesnych bloków mieszkalnych, z dostępem do licznych terenów zielonych oraz bogatej infrastruktury.

Bloki nad Wartą w Poznaniu

We wtorek, 26 marca Rada Miasta Poznania podjęła decyzję o realizacji projektu budowy nowego osiedla nad rzeką Wartą. Obszar ten znajduje się w południowo-wschodniej części miasta. Pomiędzy ulicą Starołęcką a brzegiem rzeki, od ulicy Hetmańskiej do okolic ulicy Bystrej.

Celem tego projektu jest przekształcenie dawnych terenów przemysłowych w nowoczesną przestrzeń mieszkalną. Projekt uwzględnieni potrzeby i zagrożenia związane z otoczeniem naturalnym (w tym potencjalnymi powodziami). W planach przewiduje się budowę różnorodnych budynków, od niskich po te wysokie.

bloki nad Wartą
Nowe osiedle mieszkaniowe. Tu powstaną bloki nad Wartą / fot. MPU

Plan przewiduje również miejsca służące różnym usługom, takim jak szkoły, przedszkola oraz obszary do rekreacji. Część zabytkowych hal, należących wcześniej do zakładów Stomil, wykonawca ma przystosować na cele usługowe. Wykonawca ma uwzględnić ich historyczne i architektoniczne znaczenie.

Duży nacisk położono również na utworzenie w tym miejscu ścieżek rowerowych i pieszych, w tym specjalnego odcinka, łączącego dawny port z nowymi terenami rekreacyjnymi. Rada Miasta planuje również utworzenie dużego stawu. Będzie on otoczony zielenią, która zapewni mieszkańcom miejsce na wypoczynek i relaks z dala od miejskiego zgiełku.

fot. MPU

Projektowane osiedle ma przynieść nowe możliwości zamieszkania, łącząc nowoczesność z zielenią i funkcjonalnością.

Czytaj także: Popraw swoje warunki. Ruszył kolejny etap poznańskiego programu mieszkaniowego

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl